Росія просить в Японії мільярд доларів

Умовою японської сторони буде закупівля мільйона тонн труб у виробників з Японії.

Росія попросила в Японії кредит на мільярд доларів. За даними інформаційної агенції Nikkei, Японія має намір запропонувати Росії кредит на два мільярди доларів на будівництво "Газпромом" газопроводу. Про який саме газопровід йде мова, поки невідомо.

Умовою японської сторони, згідно даним Nikkei, буде закупівля мільйона тонн труб у виробників з Японії. Росія попросила допомоги і в Південної Кореї. Коментарів з боку Росії на повідомлення японського інформагентства досі не надійшло.

В даний час "Газпром" веде будівництво декількох газопроводів на території Росії. Зокрема, в липні 2009 року російська компанія почала будівництво газотранспортної системи "Сахалін-Хабаровськ-Владивосток". Очікується, що цей газопровід буде введений в експлуатацію в третьому кварталі 2011 року.

У 2009 році "Газпром" також підписав угоду з Японією про вивчення можливостей постачань палива з Владивостока в декілька країн Азіатсько-тихоокеанського регіону, включаючи і саму Японію.

Звернення до Японії за грошима для "Газпрому" - не перший випадок, коли російські компанії намагаються отримати кошти в інших держав в обмін на які-небудь контракти. Наприклад, в лютому 2009 року "Роснефть" і "Транснефть" домовилися про отримання з Китаю кредиту на 25 мільярдів доларів. У обмін на кредит Китай протягом 20 років отримуватиме нафту з Росії.

Нагадаємо, лідер Демократичної партії Японії Юкіо Хатояма, який, найімовірніше, стане новим главою японського уряду, заявив про своє бажання покінчити з багаторічною територіальною суперечкою з Росією навколо Курильських островів.

Читайте також:

Новий прем'єр Японії візьметься за Курильські острови

Японія вимагає в Росії роз’яснень щодо "окупації" Курильських островів

Японія оголосила російські Курили своєю невід'ємною частиною

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: