Росія проведе газогін Чорним морем

Російський концерн "Газпром" та італійська компанія ENI домовилися про будівництво нової газогінної системи "Південний потік" із Росії до Європи.


Новий газогін пройде акваторією Чорного моря, повідомляє агенція "РИА Новости". 

Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації проекту ENI та "Газпром" підписали в суботу в Римі в присутності міністра економічного розвитку Італії П’єрлуїджі Берсані та міністра промисловості й енергетики РФ Віктора Христенка.
 
Меморандум передбачає підготовку техніко-економічного обґрунтування проекту, проведення необхідного аналізу політичних і нормативних аспектів, а також визначає порядок співпраці між двома компаніями з проектування, фінансування, будівництва, технічної й комерційної експлуатації газогонів. 

Міністри в спільній заяві схвалили плани компаній зі створення нової газогінної системи. 

”Південний потік" - система нових газогонів, що з'єднають Росію та Європейський Союз по дну Чорного моря. Це черговий крок у реалізації стратегічної угоди, підписаної в листопаді 2006 року між ENI й "Газпромом". 

Пропускну здатність "Південного потоку" буде визначено в межах техніко-економічного обґрунтування з метою оптимізації витрат, з урахуванням ринкових досліджень, які буде проведено в транзитних країнах і на кінцевих ринках. 

Газогін
Наступним після дна Балтійського моря об'єктом масштабних російських проектів стало море Чорне.

Передбачено, що морська ділянка газогону пройде дном Чорного моря від компресорної станції "Берегова" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна довжина чорноморської ділянки складе близько 900 кілометрів, а максимальна глибина - більше двох кілометрів. 

Для наземної ділянки від Болгарії розглядають два можливих маршрути - один на північний захід, інший - на південний захід.

Орієнтовна потужність чорноморської ділянки нового газопроводу "Південний потік" складе близько 30 мільярдів кубометрів газу на рік, повідомив зампред правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв на прес-конференції в Римі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: