Росія розпочинає нову паливну війну проти України, а в Києві на це реагують мляво

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уряд РФ фінансово стимулює своїх виробників палива, що дозволяє їм знижувати ціни на сусідніх ринках.

Росія починає нову паливну війну проти України. Уряд держави-агресора запроваджує додаткові стимулювання імпорту автомобільного газу та дизельного палива. Лише за останні пів року найбільші виробники отримали пів мільярда доларів прямих і непрямих субсидій. Це дозволяє виходити на ринки сусідніх країн за істотно заниженими цінами. Своєю чергою, більшість країн митного союзу запроваджують додаткові мита на російські енергоресурси. А в Україні на загрози реагують мляво.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дешеве російське паливо поглиблює залежність українського ринку від держави-агресора. Уряд РФ наступально стимулює своїх виробників захоплювати український ринок під час кризи.

"Коли експортується російське паливо, бензин, частина тих податків, які звично спалює НПЗ, йому повертаються. Таким чином стимулюється завоювання ринків сусідніх країн, звичайно. І таким чином - знищення внутрішнього виробництва, і під час війни можна перекрити", - говорить комерційний директор "Укргазвидобування" Сергій Федоренко.

За останні кілька тижнів сума прямих і непрямих субсидій у нафтопереробні компанії досягла майже мільярда доларів. Завдяки цьому російські експортери виходять на ринки сусідніх країн, зокрема і України, зі значно дешевшою ціновою пропозицією.

"Уперше за п'ять-шість років почали постачатися бензини та дизпаливо Московський НПЗ, та НПЗ "Газпромнефті", знову на український ринок, демпінгуючи на внутрішньому ринку, обвалюючи ціни. Звичайно, низькі ціни це гарно, але вони починають розорювати українських переробників", - каже Сергій Федоренко.

У відповідь на такі дії більшість країн членів-так званого митного союзу вже ввела додаткові акцизи на російські бензини. Схоже, що в Україні це питання поставили на паузу.

"Це означає, що ми маємо таку собі бомбу уповільненої дії, яка може бути активована в будь-який момент забаганками російських лідерів", - каже експерт ринку палива та енергетики Леонід Косянчук.

Відео Росія починає нову паливну війну проти України

Уряд Росії запроваджує додаткові стимулювання імпорту автомобільного газу та дизельного палива. Лише за останні пів року найбільші виробники отримали пів мільярда доларів прямих і непрямих субсидій. Це дозволяє виходити на ринки сусідніх країн за істотно заниженими цінами.  

Росія починає нову паливну війну проти України

За шість років війни дизель і газ російського походження зайняли майже 80% ринку. Періодично росіяни створюють паливні кризи. Особливо під час найбільшого попиту. Низка журналістських розслідувань доводили, що навіть українська армія заправляється дизелем із держави, з якою воює. Не приховують цього і росіяни. На своїх пропагандистських шоу вони погрожують перекривати поставки.

Ще в січні виробники нафтопродуктів подали до державної міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі скаргу і просили провести розслідування щодо можливого субсидіювання імпорту дизеля та скрапленого газу із РФ. Вимагали запровадити антисубсидиційне мито в розмірі 8,5%.

"Ідеться не про якесь обмеження чи дикримінацію. Це суто компенсаційний захід для усунення цінового демпінгу проти російських чи проросійських постачальників. І це абсолютно європейська практика", - пояснює Леонід Косянчук.

Комісія зібралася сьогодні, 22 травня. Журналістів на захід не пустили. Натомість, за кілька годин до початку в Інтернеті з’явився проєкт рішення цієї комісії. Згідно із цим документом, члени комісії порушень не виявили і вирішили не проводити додаткових перевірок. Тим паче вводити додаткових мит на російські енергоресурси. ТСН зв’язалася із Тарасом Качкою, першим заступником голови цієї комісії. Справжність документу він не спростував, але і не підтвердив.

"У нас такого рішення немає. Я не знаю. Немає такого рішення. Я готовий коментувати його, коли воно буде розглянуто. Я не можу сказати, хто, що підтримає", - зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка.

А під час засідання комісії виявилося, що питання про перевірку російського демпінгу на ринку українських бензинів зникло з порядку денного. Усім присутнім спочатку пояснили, що його взагалі не було, пізніше версія змінилась -  що його зняли нібито через заміну якогось із членів комісії. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко пообіцяв провести нове засідання протягом двох тижнів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції