Росія рятуватиме економіку Білорусі кредитом в 1 млрд доларів

Росія виділить Лукашенку кредит у розмірі мільярд доларів на подолання валютної кризи.

Росія і Білорусь підійшли до завершення переговорів за умовами фінансово-кредитного співробітництва протягом місяця, повідомив віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

Білорусь раніше звернулася до уряду Росії з проханням надати кредит у 1 млрд дол. і до антикризового фонду ЄврАзЕС - за кредитом у 2 млрд дол. Учасниками антикризового фонду ЄврАзЕС є Росія, Казахстан, Білорусь, Киргизія, Таджикистан, Вірменія.

Ці позики необхідні країні для стабілізації ситуації на валютному ринку, де спостерігається серйозна нестача іноземної валюти на тлі побоювань разової девальвації білоруського рубля.

"Я б хотів, щоб ми закінчили протягом місяця, але це залежить від характеру переговорів, можуть бути труднощі з питаннями, які ми розбираємо", - сказав Кудрін.

Він повідомив, що 11 квітня проводив зустріч з міністром фінансів Білорусі, де обговорювалося це питання.

Раніше Кудрін говорив, що Росія готова надати допомогу Білорусії у зв'язку з платіжною кризою в країні, але тільки в тому разі, якщо уряд республіки буде готовий продовжити реформи. МВФ пропонував Білорусі програму допомоги, яка ґрунтувалася на конкретних заходах, що стосуються грошово-кредитної і бюджетної політики країни, - заморожування зарплат, скорочення бюджетних видатків та інше.

Нагадаємо, що через величезний дефіцит торгового балансу національна валюта Білорусі девальвувала на 41%

Читайте також:

Білорусам перестали продавати золото за національну валюту

У Білорусі почалась золота і діамантова "лихоманка"

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: