Росія сама займеться питаннями транзиту нафти

Росія припиняє угоду з країнами СНД про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти.

Нафтогін
Росія більше не консультуватиметься з питань транзиту нафти з сусідніми країнами-транзитерами.
Росія припиняє тимчасове застосування угоди з країнами СНД про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти й нафтопродуктів магістральними трубопроводами. Відповідне розпорядження підписав прем'єр-міністр Віктор Зубков, повідомила в середу прес-служба уряду.

"Прийняти пропозицію МЗС і Мінпроменерго, узгоджену з зацікавленими федеральними органами виконавчої влади, про припинення тимчасового застосування угоди про проведення узгодженої політики в галузі транзиту нафти й нафтопродуктів магістральними трубопроводами, підписаної в Москві 12 квітня 1996 року", - йдеться в документі.

МЗС РФ доручено повідомити виконком СНД про намір Росії не ставати учасником цієї угоди.

За угодою сторони зобов'язувалися вживати заходів із забезпечення вільного транзиту нафти й нафтопродуктів при їх транспортуванні трубопроводами через території своїх держав. Документ забороняв країні-учаснику угоди, територією якої транзитують нафту, використовувати для своїх потреб транзитну нафту і нафтопродукти.

Відповідно до угоди, "сторони вживають заходів із забезпечення своєчасних розрахунків за транзит нафти і транспортування нафтопродуктів" за узгодженими тарифами.

Одна зі статей документу передбачала обов'язок сторін забезпечувати безперебійне й безпечне функціонування транзитних трубопроводів і заходи, зокрема спільні, для того, щоб жодна зі сторін "не опинилася під загрозою відключення від джерел поставок нафти і нафтопродуктів і не було завдано збитку інтересам держав-постачальників, держав-учасників транзиту і споживачів нафти й нафтопродуктів".

Сторони зобов'язувалися не ухвалювати в односторонньому порядку рішень, що тягнуть за собою погіршення умов транзиту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: