Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія щороку заробляє мільярд доларів на роботі українських АЕС

Україна шукає можливості отримувати паливо для атомних станцій на Заході.

Україна щороку платить країні-окупанту мільярд доларів. 80% цієї суми складає вартість ядерного палива, і ще 20% - його вивезення і переробка в Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такими є підрахунки експертів. На офіційний запит у компанії "Енергоатом" відмовилися називати суму, посилаючись конфіденційність інформації. Тим часом українські атомні станції намагаються перейти на західне паливо. Його на наших АЕС уже близько 10%.

Російських запасів на українських АЕС вистачить на рік. Якщо раптом РФ припинить поставки, на Заході вже готові збільшити свої, адаптовані під вимоги українських електростанцій. Це загалом вписується у загальну світову тенденцію диверсифікації постачальників палива, бо це є питанням державної безпеки і незалежності від монополіста.

Відео Україна продовжує виплачувати Росії мільярди за ядерне пальне, його вивіз і переробку

Однак в Україні питання безпеки не виглядає належно опрацьованим. Нещодавно через заблоковані рахунки "Енергоатому" виникла пауза з вивозом відпрацьованого палива. Фахівці кажуть, що ситуація могла зайти в глухий кут, і тоді довелося б використовувати автомобільний транспорт для перевезення касет із радіоактивними матеріалами. Що через якість українських доріг – вельми ризикований варіант.

Проблеми із заміною пального суто економічні, кажуть фахівці. Однак щоб убезпечити АЕС від несподіванок, їм потрібен вибір не тільки пального, а й шляху його вивезення після використання. Перемовини у цьому напрямку йдуть. Рік тому французи запропонували свої майданчики. Частину переробленого пального складують на сховищі біля Чорнобиля. Науковці всього світу шукають способи використовувати це пальне повторно, і коли це станеться, Україна почне видобувати енергію з уже нібито спожитого пального.

Раніше повідомлялося, що в Україні збудують завод із виготовлення ядерного палива для АЕС. Проект хоче реалізувати американсько-японська компанія Westinghouse, чиє паливо нині купує Україна, аби повністю відмовитися від послуг російського "Росатома".

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Вибір редакції