Росія схвалила злиття Beeline та "Київстара"

Росія схвалила злиття активів "Альфа-групп" та Telenor, що спричинить об'єднання мобільних операторів Beeline та "Київстар".

Російська сторона схвалила операцію зі злиття активів "Альфа-групп" і норвежської Telenor, результаті якої "Вимпелком" (торгова марка Beeline) і український стільниковий оператор "Київстар" матимуть одне керівництво.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні урядової комісії з контролю за іноземними інвестиціями, повідомив глава Федеральної антимонопольної служби РФ Ігор Артем'єв.

"Комісія однозначно схвалила цю угоду, вона може реалізована в найкоротші терміни", - сказав він.

"Це мабуть найбільша угода, яку за останній час розглядала урядова комісія. Вона дуже перспективна",  - зазначив Артем'єв.

Telenor і "Альфа-груп" домовилися об'єднати частину своїх активів у жовтні 2009 року. Для цього була створена спеціальна компанія VimpelCom Ltd зі штаб-квартирою в Нідерландах. Керувати компанією призначений Олександр Ізосімов, який раніше багато років очолював "Вимпелком".

У VimpelCom Ltd російської компанії належатиме 43,89% голосуючих акцій, а Telenor - 35,42%. У "Вимпелкомі" "Альфа-груп" володіє 44% акцій, а норвезька компанія - 29,9%.

В результаті злиття активів Telenor і "Альфа-груп" вийде одна з найбільших телекомунікаційних компаній у Східній Європі. Абонентська база "Вимпелкому" складає 65,4 мільйона людей, а "Київстару" - більше 22 мільйонів людей.

Раніше народні депутати України просили прем'єр-міністра Юлію Тимошенко не допустити об'єднання "Київстару" і "Вимпелкома" (торгова марка Beeline).

На думку депутата від БЮТ Віталія Коржа, злиття призведе до фактичної монополізації радіочастотного ресурсу й істотного обмеження конкуренції на ринку мобільного зв'язку, зокрема до уповільнення темпів впровадження UMTS (стандарт зв'язку третього покоління; 3G) в країні.

Читайте також:

Кількість користувачів мобільного зв'язку в Україні вперше зменшилася

Тимошенко просять не допустити злиття "Київстару" і Beeline

Київстар і Укртелеком домовилися про взаємний доступ до мереж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: