Росія скасує мита на нафту для Білорусі

Росія і Білорусь домовилися про скасування мита на нафту у взаємній торгівлі між двома країнами.

Росія готова відмінити з 1 січня 2011 року мита на нафту для Білорусі після ратифікації нею усіх документів про Митний союз і Єдиний економічним простір (ЄЕП), сказала міністр економічного розвитку РФ Ельвіра Набіулліна.

У січні цього року після місячної суперечки Росія ввела мита на експорт 15,5 мільйонів тонн нафти в Білорусь, залишивши 6,3 мільйона тонн безмитних постачань для її внутрішніх потреб. Одночасно РФ стала стягувати експортні мита на нафтопродукти в торгівлі з Білоруссю.

Нововведення вдарило по бюджету Білорусі і зіпсувало стосунки двох країн, що сформували цього року з Казахстаном Митний союз і плануючих створити з 1 січня 2012 року ЄЕП. Сторони домовилися ратифікувати усі документи, що стосуються ЄЕП на початок наступного року.

"Ми відміняємо у взаємній торгівлі мита на нафту. І ми домовилися про те, що мита на нафту будуть скасовані. Ми постачатимемо нафту в Білорусь безмитно, а з нафтопродуктів мита братимуться на зовнішньому контурі межі і перераховуватимуться до російського бюджету", - сказала Набіулліна після переговорів глав держав Митного союзу.

У жовтні Мінфін РФ запропонував підвищити експортні мита на нафтопродукти і відмінити мита на постачання нафти в Білорусію, якщо Мінськ погодиться повністю повертати до російського бюджету експортні мита за нафтопродукти, зроблених на білоруських НПЗ. РФ також підтвердила свою позицію відмінити мита у разі ратифікації Мінськом усього пакету документів по ЄЕП.

Читайте також:

Україна видобуватиме нафту в Сахарі

Україна шукатиме нафту і газ в Антарктиці

Росія, Білорусь і Казахстан створюють Єдиний економічний простір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: