Росія скидає оберти

Головний експерт Путіна передрікає уповільнення зростання ВВП.

Глава експертного управління президента Аркадій Дворкович заявив, що в найближчих два-три місяці Росія зіткнеться з уповільненням зростання економіки, передає Reuters. Причиною цього є наслідки світової фінансової кризи та нестача банківської ліквідності.

За словами Дворковича, сповільнення не буде значним, оскільки російські компанії змогли накопичити достатньо резервів. Він додав, що скорочення припливу капіталу й позитивного сальдо торгового балансу, що планувалося на 2009-2010 роки, відбулося наприкінці поточного року. Утім, на думку Дворковича, незабаром приплив капіталу до Росії відновиться.

Аркадій Дворкович
Lenta.ru
Аркадій Дворкович, глава експертного управління президента РФ
Стимулювати зростання ВВП Дворкович запропонував за допомогою рефінансування банків, активного розміщення коштів держкорпорацій на фінансовому ринку та зміни податкової політики.

Експерт уточнив, що продовження зростання економіки в 2008 і 2009 роках залежить від темпів зростання кредитування. Якщо вони збережуться на рівні 25-30 відсотків, то ВВП щорічно збільшуватиметься на 6-7 відсотків. Якщо темпи зростання кредитування знизяться, то і темпи зростання економіки зменшаться до 4-5 відсотків.

Двома днями раніше Дворкович закликав державні органи пильніше стежити за іноземними банками. Він відзначив, що до російських та іноземних банків пред'являються різні вимоги. За даними на початок осені 2007 року, іноземцям належить 21 відсоток російської банківської системи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: