Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія стала найбільшим імпортером бананів до Білорусі. Мінськ підсунув РФ не свої яблука

Із РФ до Білорусі завезли 17,3 тисячі тонн "російських" бананів.

У першому півріччі 2016 року 50% імпортних бананів – 17,3 тисячі тонн – до Білорусі завезли з Росії. РФ на цьому "вітчизняному" фрукті заробила 12,2 млн доларів США.

"Слід зазначити також значні обсяги ввезення бананів у Республіку Білорусь з Російської Федерації і в попередні роки. Так, в 2014 році ввезено 24,4 тисячі тонн бананів загальною вартістю 19 мільйонів доларів США, а в 2015 році – 19 тисяч тонн вартістю 14 мільйонів доларів США", – уточнюють у Державному митному комітеті Білорусі.

Водночас білоруські підприємці також мають "бізнесову жилку" й поставили до Росії в 2015 року уп'ятеро більше яблук та грибів (573 тис. тонн), аніж взагалі виростили та зібрали врожаю. Таким чином обійшли продуктові контрсанкції Кремля у відповідь на західні санкції через агресію РФ проти України. "Білоруськими" яблуками нині почала займатися Генпрокуратура Росії.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Росію в економічному тиску. Мовляв, його країна завжди пристосовувалася до "сусідів", щоб їм не заважати, але тепер терпіти не готові. Тож Білорусь підвищила в півтора разу вартість транзиту російської нафти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції