Росія стала найбільшим імпортером бананів до Білорусі. Мінськ підсунув РФ не свої яблука

Із РФ до Білорусі завезли 17,3 тисячі тонн "російських" бананів.

У першому півріччі 2016 року 50% імпортних бананів – 17,3 тисячі тонн – до Білорусі завезли з Росії. РФ на цьому "вітчизняному" фрукті заробила 12,2 млн доларів США.

"Слід зазначити також значні обсяги ввезення бананів у Республіку Білорусь з Російської Федерації і в попередні роки. Так, в 2014 році ввезено 24,4 тисячі тонн бананів загальною вартістю 19 мільйонів доларів США, а в 2015 році – 19 тисяч тонн вартістю 14 мільйонів доларів США", – уточнюють у Державному митному комітеті Білорусі.

Водночас білоруські підприємці також мають "бізнесову жилку" й поставили до Росії в 2015 року уп'ятеро більше яблук та грибів (573 тис. тонн), аніж взагалі виростили та зібрали врожаю. Таким чином обійшли продуктові контрсанкції Кремля у відповідь на західні санкції через агресію РФ проти України. "Білоруськими" яблуками нині почала займатися Генпрокуратура Росії.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Росію в економічному тиску. Мовляв, його країна завжди пристосовувалася до "сусідів", щоб їм не заважати, але тепер терпіти не готові. Тож Білорусь підвищила в півтора разу вартість транзиту російської нафти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: