Росія та Китай масово скуповують долари

Поки глави Росії та Китаю заявляють про необхідність створення нової світової валюти, уряди країн активно скуповують долари.

Попри постійні заяви лідерів країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія та Китай) про ненадійність американської валюти та необхідність її замінити, Центральні банки цих країн активно скуповують долари.

На думку аналітиків агентства Bloomberg, таке масове поповнення резервів грошова влада цих країн здійснює з вересня минулого року, - щоб захистити своїх експортерів і не допустити дуже сильного зміцнення національних валют.

Крім того, вважають фахівці, стрімкий обвал долара може призвести до нової хвилі хаосу на ринку капіталів, в якій ніхто не зацікавлений.

Лише за травень резерви чотирьох названих країн виросли на 60 мільярдів доларів. Більше всього скупив Китаю - 30 мільярдів доларів, що становить половину приросту резервів країн БРІК.

Російський ЦБ купив на ринку 18,6 мільярда доларів - рекорд з минулого липня. Резерви Індії зросли на 10 мільярдів доларів до максимального з січня 2008 року рівня. Менше за всіх купувала Бразилія - 2,8 мільярда, хоча для країни це річний рекорд покупки іноземної валюти.

Bloomberg зазначає, що дії центробанків не сприяють зміцненню долара, а лише пом'якшують його падіння. Бразильський реал, індійська рупія і російський рубель ростуть, а індекс долара, що відображає його відношення до основних світових валют, в травні падав найстрімкішими темпами за останні 24 роки.

Основна причина - упевненість інвесторів в тому, що глобальна рецесія добігає кінця, що підштовхує до пошуку інструментів, більш прибуткових, ніж долари.

При цьому Бразилія і Китай заявили минулого місяця, що збираються відмовитися від долара у взаємній торгівлі. А Росія збирається запропонувати країнам БРІК створити нову розрахункову грошову одиницю.

"Якщо ми зможемо домовитися, то в майбутньому можна говорити і про створення певної супервалюти", - сказав президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, відповідаючи на питання про перспективи введення всесвітньої резервної валюти.

Аналітики прогнозують, що ВВП Китаю до кінця цього року складе 6%, Індії – 5,1%. А ось Бразилія і Росія покажуть скромніші результати – мінус 1% і мінус 6,4% відповідно. Тому Росію вважають кандидатом на виліт з БРІК. Експерти звертають увагу на ослаблення банківської системи, сировинну залежність і серйозні, з їхньої точки зору, політичні ризики.

Читайте також:

США загрожує гіперінфляція на рівні Зімбабве

Долару прогнозують збереження ролі провідної світової валюти

Китай готовий допомогти Росії знайти заміну долару

Мєдвєдєв наполягає на світовій супервалюті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: