Росія та Туреччина будуватимуть газогін в Ізраїль

Росія вмовила Туреччину провести газогін "Південний потік" в обхід України, натомість була змушена будувати невигідний нафтопровід.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін і його турецький колега Реджем Тайіп Ердоган підписали низку білатеральних угод в енергетичній сфері, що стосуються будівництва газо- і нафтопроводів, а також атомної електростанції в Туреччині .

Основним завданням Путіна називали досягнення згоди турецького керівництва на прокладку газопроводу "Південний потік" в територіальних водах Туреччини, що вже дала згоду на будівництво конкуруючого газогону "Набукко".

"Південний потік" повинен поставляти російський газ до Європи в обхід України через країни Балканського півострова. В той же час основна мета "Набукко" – постачання середньоазіатського газу до Європи в обхід Росії.

Як повідомляють, натомість Росія була вимушена дати свою згоду на участь в будівництві нафтопроводу Самсун-Джейхан, не дуже вигідного для неї в економічному плані.

Також було підписано базову угоду по будівництву російсько-турецьким консорціумом першої турецької атомної електростанції і досягнута домовленість про початок робіт із створення газопроводу "Блакитний потік-2".

Він повинен паралельно "Блакитному потоку-1" проходити по дну Чорного моря, проте після цього він поверне через територію Туреччини до Сирії, Лівану й Ізраїлю з відгалуженням на Кіпр для постачання російського газу в ці країни.

Найближчим часом керівництво концерну "Газпром" повинне провести новий раунд переговорів з Анкарою і Тель-Авівом з приводу будівництва цього газопроводу.

Нагадаємо, що згідно з планами Туреччини й Ізраїлю, ці країни повинні з'єднати не лише газопровід, але й нафтопровід, в якому зацікавлена Індія.

Нагадаємо, що 6 серпня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін і прем'єр-міністр Туреччини Тайіп Ердоган підписали за підсумками переговорів в Анкарі документи про співпрацю між двома країнами в газовій і нафтовій сферах.

Читайте також:

Газопровід "Південний потік" пройде через Туреччину

Туреччина дасть дозвіл Росії на будівництво газогону в обхід України

У Ющенка зраділи невигідному для України газопроводу Nabucco

Росія купуватиме азербайджанський газ за рекордно високою ціною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: