Росія та Україна створять спільне авіапідприємство до осені

Сторони домовляються про створення на паритетних умовахСП, яке займатиметься питаннями маркетингу, продажів, участі в розробці нових літаків.

Спільна управляюча компанія державного авіаконцерну "Антонов" і російської "Об'єднаної авіабудівної корпорації" (ОАК) може бути створена впродовж найближчих двух-трех місяців. Про це повідомив генеральний конструктор "Антонова" Дмитро Ківа.

За його словами, зараз сторони ведуть переговори про створення на паритетних умовах спільного підприємства (СП), яке займатиметься питаннями маркетингу, продажів, закупівель матеріалів і комплектуючих, кооперації виробництва у спільних програмах і участі в розробці нових літаків, у тому числі для іноземних замовників, пише "Коммерсант-Украина".

"Зараз не йдеться про передачу якихось матеріальних або нематеріальних активів у СП. Там буде мінімальний статутний фонд", - підкреслив Ківа.

Завданням СП також стане робота над інтеграцією авіапромів України та Росії. За словами Ківи, об'єднання з ОАК поки неможливе, оскільки українські активи є державними, а на їх корпоратизацію піде мінімум два роки.

Нагадаємо, голова правління ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація" Олексій Федоров заявив, що українські та російські авіапідприємства домовилися про створення спільного підприємства із закупівлі матеріалів і комплектуючих виробів для післяпродажного обслуговування літаків марки "Антонов".

Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна має намір передати Росії контроль в авіабудівному концерні "Антонов", щоб отримати знижку на газ в 2010 році. 50 відсотків плюс одна акція компанії можуть бути передані ОАК, а натомість "Антонов" отримає невелику частку в російській корпорації.

Читайте також:

Росія забрала в України виробництво Ан-148

Росія готова створити з Україною спільне авіаційне підприємство

Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

Україна і Росія створять спільне авіабудівне підприємство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: