Росія у червні підвищить експортне мито на нафту

Росія фактично зупинить експорт нафти у червні. Експортне мито може скласти 415,8 долара за тонну.

Експортне мито на нафту з 1 червня може скласти 415,8 долара за тонну, тим самим зрівнявшись за розміром із запланованим експортним митом на товарний бензин у червні, про це повідомили в Мінекономрозвитку РФ.

Дані ставки містяться в проекті постанови уряду про розмір мит на нафту і нафтопродукти на червень. Для підвищення мита вже проведена деталізація товарного коду.

Раніше заступник глави Мінекономрозвитку РФ Андрій Слєпнєв заявив, що міністерство РФ направило в уряд пропозицію про збереження в червні мита на експорт товарного бензину в розмірі 0,9 від ставки на вивезення сирої нафти.

Також направлено пропозиції про введення мита на сировину для виробництва бензину, щоб перекрити можливість нафтовим компаніям вивозити напівфабрикати.

Нагадаємо, уряд РФ прийняв рішення з 1 травня 2011 року підвищити мито на експорт бензину на 44% - до 408,3 долара за тонну, щоб збільшити поставки бензину на внутрішній ринок, оскільки в квітні 2011 року у ряді регіонів РФ виник різкий дефіцит палива.

Перебої з поставками різних марок бензину на АЗС деяких міст Росії, в тому числі Алтайського краю, продовжуються до цього часу.

За попередніми даними, експортне мито на нафту в РФ з 1 червня 2011 зросте на 8,4 долара до 462,1 долара за тонну.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що рішення уряду РФ про підвищення мит на експорт бензину не спричинить дефіциту палива в Україні.

Азаров також відмітив, що незважаючи на прогнозований характер підвищення експортних мит, цей захід стане причиною порушення вже укладених контрактів.

За словами прем'єра, на сьогодні на постачання нафтопродуктів з Росії доводиться 20-25% усього експорту нафтопродуктів в Україну.

Читайте також:

Бензинова криза у Росії не вдарить по Україні

Українські АЗС продають бензин вже по 12 гривень

50% від усіх продажів бензину в Україні складає імпорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: