Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

В Держдумі РФ заявили, що виступають за широку співпрацю з Україною, але від намірів будувати газогін в обхід не відмовляться.

Співпраця з Україною в газовій сфері не відміняє будівництво "Південного потоку".

Про це на прес-конференції в Москві заявив глава Російського газового товариства, віце-спікер Держдуми Росії Валерій Язєв.

"Ми за розширення співпраці з Україною, переведення її на довгострокову розумну основу, але це абсолютно не відміняє будівництво "Південного потоку", - сказав Язєв.

Він зазначив, що до 2020 року імпорт газу в ЄС збільшиться на 200 млрд. кубометрів за рік.

"На моє переконання, у будь-якому разі - 100 млрд. куб. м – це буде російський газ, під це потрібні нові трубопровідні потужності. Ми диверсифікуватимемо потоки – буде і „Північний потік", українську ГТС розширюватимемо, якщо будуть знайдені умови економічно вигідні і розумні для російської участі, „Південний потік" будуватимемо, зріджений газ транспортуватимемо до Європи, а якщо потрібно буде - нові потоки збудуємо", - сказав Язєв.

Нагадаємо, 27 липня Україна запропонувала альтернативу будівництву російського газогону "Південний потік".

Однак міністр енергетики РФ Сергій Шматко заявив, що Росія не відмовиться від реалізації проекту "Південний потік" навіть у разі створення привабливих умов для участі в газотранспортній системі України

Читайте також:

Бойко: Україна отримала козир у боротьбі з "Південним потоком"

Азаров: створювати "газове" СП з Росією ніхто не квапиться

Україна погодилася на російські умови при створенні нафтогазового СП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: