Росія вичерпала половину запасів своєї нафти

Прогнозна оцінка ресурсів газу в країні - 165 трлн кубометрів, а знос потужностей в електроенергетиці і газовій промисловості складає 60%, тоді як в нафтопереробній - до 80%.

Запаси нафти в Росії вичерпані більш ніж на 50%, наголошується в матеріалах, підготовлених до засідання Ради безпеки країни 13 грудня.

Як повідомляється, згідно з документом, прогнозна оцінка ресурсів газу в країні - 165 трлн кубометрів, а знос потужностей в електроенергетиці і газовій промисловості складає 60%, тоді як в нафтопереробній - до 80%.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв в ході засідання Ради безпеки заявив, що розвідані запаси нафти і газу в країні, хоча і поступово вичерпуються, але залишаються достатніми.

Також він заявив про необхідність розробки доктрини енергетичної безпеки, яка дозволила б навести "елементарний лад" в енергетиці, а також модернізувати паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) країни.

Нагадаємо, що зараз Росія займає сьоме місце у світі по доведених запасах нафти, які оцінюються більш ніж в 74 млрд баррелів. При цьому в Міненерго не чекають відкриття нових великих нафтових проектів впродовж найближчих десяти років.

Як повідомлялося, в 2009 році Росія стала найбільшим виробником нафти у світі із видобутком 494 мільйони тонн. У жовтні поточного року міністр енергетики РФ Сергій Шматко заявив, що видобуток нафти в країні за підсумками року перевищить 500 млн тонн і залишиться на такому рівні в найближчі два роки.

Читайте також:

Україна перероблятиме нафту в Казахстані

ОПЕК про ціну на російський газ для України: так вже ніхто не рахує

Україна шукатиме нафту і газ в Антарктиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: