Росія віддасть Україні половину заводу з виробництва ядерного палива

Операція може відбутися в рамках розширення сумісних програм зі збагачення урану, які зараз в основному реалізуються на території Росії.

Росія готова розглянути можливість передачі Україні 50% ВАТ "Новосибірський завод хімконцентратів" (м. Новосибірськ, дочірнє підприємство ТВЕЛ), який є одним з провідних російських виробників ядерного палива для АЕС Росії і зарубіжних країн.

Про це повідомив глава "Росатому" Сергій Кірієнко. За його словами, операція може відбутися в рамках розширення сумісних програм зі збагачення урану, які зараз в основному реалізуються на території Росії.

"Фабрикація є в Росії, але ми готові обговорити передачу українським партнерам акцій нашого заводу", - сказав він. Кірієнко уточнив, що найдоцільніше обговорювати таку можливість відносно новосибірського підприємства, яке займається постачаннями ядерного палива на Україну, і, швидше за все, мова піде про передачу половини частки в цьому активі.

"Обговорюється і можливість часткового перенесення виробництва на українську територію. Буде або філіал заводу, де ми разом могли б стати акціонерами, або новий завод і Україні", - зазначив він.

Новосибірський завод хімконцентратів є комплексом хімічних і машинобудівних виробництв з виготовлення палива для АЕС і дослідницьких реакторів. На заводі також працює технологічний комплекс виробництва літієвої продукції, що дозволяє проводити глибоке очищення літію від домішок.

Нагадаємо, раніше російський чиновник заявив, що в разі укладення 25-річного контракту на постачання ядерного палива Російська Федерація готова надати Україні знижку, "істотно вище за 1 млрд доларів".

Читайте також:

Росія надасть Україні знижку в мільярд доларів при купівлі ядерного палива

Росія претендує на повний контроль над українською газовою трубою

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: