Росія відхрестилася від причетності до газових схем RosUkrEnergo

Росія приховала роль посадовців "Газпрому" і політичного керівництва РФ в газових схемах RosUkrEnergo.

Лист Газпрома Нафтогазу
Українська правда
Лист "Газпрома" "Нафтогазу"
На вимогу російського "Газпрому", в документах Стокгольмського арбітражу юристи НАК "Нафтогаз України" видалили 1 460 фрагментів, додали - 923. Правки спрямовані на приховання ролі посадовців "Газпрому" і політичного керівництва РФ в газових схемах RosUkrEnergo.

Нагадаємо, тяжба між НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo в Арбітражному суді Стокгольма триває. RosUkrEnergo вимагає від української сторони виплати більше 600 млн доларів штрафних санкцій по газових контрактах минулих років, а також відшкодувань збитків за вилучення 11 млрд кубометрів газу взимку 2009 року.

Згідно з процедурою розгляду справ у міжнародних арбітражних судах, кожна зі сторін по черзі письмово представляла на розгляд суду свою версію подій - так звані представлення. Як відомо, на даний момент судом прийнято лише друге проміжне рішення, виконання якого загрожує НАК "Нафтогаз України" величезними збитками.

У розпорядженні видання "Українська правда" виявився вичерпний пакет документів, що дозволяє описати усі ланки провального захисту НАК "Нафтогаз України", починаючи від маніпуляцій "Газпрому" при минулій владі і закінчуючи прямою здачею інтересів держкомпанії командою нової влади під керівництвом паливного міністра Юрія Бойка. Крім того, редакція має в розпорядженні переконливі документальні докази того, що вилучення 11 млрд кубометрів у RosUkrEnergo планувалося задовго до газової кризи 2009 року і проводилося за повної підтримки вищого керівництва ВАТ "Газпром".

"Не дивлячись на те, що Газпром повністю домінує над RUE, він водночас використовує нібито "самостійність" RUE, щоб грати в ігри з "Нафтогазом". Газпром приймає усі рішення стосовно RUE за закритими дверима, і водночас, до тих пір, поки це не зачіпає інтереси "Газпрому", він дозволяє окремим членам керівництва RUE завдавати збитків "Нафтогазу", наводить "Українська правда" фрагмент лінії захисту НАК "Нафтогазу України" у рамках судового розгляду в Арбітражному суді Стокгольма зі швейцарською компанією RosUkrEnergo.

"Під тиском "Газпрому" і за сприяння колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко ці слова зникли з усіх свідчень української сторони. Крім того, з судових документів НАК "Нафтогазу України" були вилучені усі згадки прізвищ і посад вищого керівництва "Газпрому" і Російської Федерації", - стверджує видання.

У розпорядженні видання опинилися одразу дві редакції третього представлення НАК "Нафтогазу України": до внесення правок на вимогу "Газпрому", і після. За словами багатьох джерел видання з числа як колишніх, так і нинішніх юристів, що захищали НАК, перша редакція третього представлення - найжорсткіша лінія захисту державної компанії, яка максимально відстоювала інтереси "Нафтогазу".

Усі наступні представлення - друга редакція третього представлення, а також IV, V і VI, наявні у розпорядженні видання, - піддавалися змінам, продиктованим політичними і комерційними інтересами. Спочатку - Юлії Тимошенко, потім - команди давнього партнера власника RUE Юрія Бойка, зазначила "Українська правда".

В цілому з лінії захисту НАК "Нафтогаз України" було видалено 1 460 фрагментів, а додано нових - 923. Таким чином з 122 сторінок третього представлення безповоротно зникло 537 фрагментів. В цілому це трохи більше семи сторінок тексту. Практично усі внесені правки стосуються або "Газпрому", або його безпосередніх керівників, або вищого керівництва Російської Федерації.

Левова частина поправок, що стосуються чиновників російського газового монополіста, мали єдину мету: максимально відокремити Газпром і його керівників від схем RUE. Створюється враження, що редактори намагалися відмити Газпром від усього, що пов'язано з компанією Дмитра Фірташа: від спільного керівництва, від загальних взаємовигідних операцій і, найголовніше, - від використання RUE в якості вигідного посередника між українською і російською монополіями.

Вже на початку документу на вимогу російської сторони словосполучення "Огляд заплутаної павутини Газпрому і RUE" була замінено на "Огляд заплутаної павутини навколо RUE".

Таким чином, Газпром - газовий монополіст, що має колосальний вплив на усі суб'єкти ринку, як у Європі, так і на території країн колишнього СРСР - максимально дистанціювався від усіх конфліктів між RUE і НАК. Той факт, що 50% акцій RUE досі є власністю російської компанії, після прочитання другої редакції захисту НАК видається абсурдним і смішним, пише видання.

Усі ці маніпуляції були зроблені з однією метою: зняти з чиновників "Газпрому" відповідальність за наслідки домовленостей, а також підписання угод і контрактів, в яких чиновники російського монополіста брали безпосередню участь. Україні це може обійтися в сотні і мільярди доларів, якими буде відшкодовано збиток "іншій", самостійній компанії - RUE, половину прибутку якої по праву належить все тому ж Газпрому, резюмує УП.

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

Читайте також:

Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України

Україна перерахує борг перед RosUkrEnergo

У "справі RosUkrEnergo" відбувся третій арешт

Україна програла суд Фірташу через тиск Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: