Росія відключила Білорусі електроенергію

Через несплату боргу опівночі 29 червня Росія повністю припинила постачання електроенергії до Білорусі.

Рівно опівночі Росія повністю припинила постачання електроенергії до Білорусі. Мінськ так і не погасив свою заборгованість перед компанією "Інтер РАО ЄЕС".

Як пояснив представник компанії, оскільки до кінця дня 28 червня платіж з білоруського боку не надійшов, з опівночі 29 червня запускається "нульовий графік постачань".

Російські партнери сподівалися, що до 22 годин білоруси переведуть хоча б частину суми боргу - 600 мільйонів рублів. Однак поки що Мінськ не знайшов валюти на оплату електропостачання - борг виник через те, що в Білорусі вже кілька місяців неможливо купити валюту на біржі. При цьому представники "Беленерго" заявляли, що у них достатня кількість білоруських рублів для розрахунку з російським постачальником, і проблема тільки в конвертації валюти.

"Інтер РАО ЄЕС" 9 червня вже обмежувала постачання електроенергії до країни через наявність боргу. Заборгованість тоді становила 1,5 мільярда російських рублів.

Однак 13 червня поставки були повністю відновлені, а 15 червня "Біленерго" перерахувало перший транш платежу із заборгованості в розмірі 600 мільйонів російських рублів (борг за березень).

Спочатку повне припинення постачань, якщо борг не буде погашений, планувалося на 22 червня, проте потім було ухвалене рішення перенести його на 27 червня.

У вівторок віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін повідомив, що обмеження постачань електроенергії з Росії в Білорусь не має політичного підґрунтя, мова йде лише про взаємодію енергетичних компаній.

При цьому особливо Москва наголошує, що Білорусь має можливості для оплати поставленої електроенергії. 21 червня міністр фінансів РФ Олексій Кудрін повідомив, що Білорусі надано кредит на суму 800 мільйонів доларів. Умови надання кредиту схвалені антикризовим фондом ЄврАзЕС 4 червня.

Протягом багатьох років імпорт електроенергії до Білорусі становить від 3 млрд кіловат-годин до 6 млрд кіловат-годин. Загальне споживання електроенергії в республіці в 2010 році становило 37460000000 кіловат-годин, при цьому її вироблення джерелами ДВО "Біленерго" - 32,3 млрд кіловат-годин, блок-станціями - 2,26 млрд кіловат-годин.

Читайте також:

Білорусь отримала перший "антикризовий" кредит

Лукашенко заборонив експорт холодильників, крупи та цементу

Білорусам дозволили купувати бензин за долари

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: