Росія відключить Білорусі світло

Білорусь заборгувала Росії за спожиту електроенергію близько 53 мільйонів доларів.

Валютна криза в Білорусі призвела до зупинки платежів за російську електроенергію. "Біленерго" перестало сплачувати за рахунками з березня 2011 року. У результаті цього, борг білоруської компанії перед "Інтер РАО ЄЕС" досяг 1,5 млрд руб. або (близько 53 млн дол.).

У зв'язку з чим "Інтер РАО" може вже з 9 червня вдвічі скоротити обсяги експорту електроенергії до Білорусі, а потім повністю зупинити його, якщо Мінськ не почне гасити борг.

Білоруські мережі раніше використовувалися "Інтер РАО" і для транзиту електроенергії в Прибалтику і Калінінградську область. Але зараз на ці поставки зупинка експорту до Білорусі не вплине, оскільки "Інтер РАТ" використовує інші маршрути.

Варто відзначити, що "Інтер РАО" вже конфліктувало з Білоруссю. Так, в 2010 році сторони не змогли узгодити ціну транзитних поставок до Прибалтики. Після цього Мінськ оголосив, що закриває на ремонт основну ЛЕП, що пов'язує енергосистеми двох країн. Після цього експорт до Білорусі зупинився. Відновити постачання вдалося лише до лютого 2011 року.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

Білорусь попросила у МВФ новий кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: