Росія відмовила Україні в кредиті у 5 млрд доларів

Глава російського Мінфіну заявив, що Москва на двосторонній основі не буде позичати гроші Києву, але готова пролобіювати інтереси України в МВФ.

Олексій Кудрін
Архів
Олексій Кудрін заявив, що Україна від Росії позики не отримає
Росія не надасть Україні кредит у 5 мільярдів доларів, за яким Київ звертався на початку року для закупівлі газу на закачування в підземні сховища.

"На двосторонній основі не надамо", - заявив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

Водночас він повідомив, що Москва просуватиме інтереси Києва "по міжнародній лінії" – щодо отримання позик від МВФ та антикризового фонду ЄврАзЕС.

"Ми уважно спостерігаємо за виконання програми МВФ (з кредитування України – прим. ред.). Ми як члени МВФ підтримуємо виділення фондом кредиту Україні, але на двосторонній основі ми не плануємо надавати позику", - зазначив глава російського Мінфіну.

Кудрін нагадав, що Росія надає значні ресурси МВФ в рамках поповнення коштів фонду.

"І ми вважаємо, що за рахунок зокрема цих ресурсів і повинна надаватися допомога країнам на умовах програми, схваленої МВФ", - сказав він, нагадавши, що директор від Росії голосує "за" надання таких кредитів.

Крім того, Росія відмовила Білорусі в наданні останнього траншу у 500 мільйонів доларів з двохмільярдного кредиту.

Україна співробітничає з МВФ за схваленою в листопаді 2008 року дворічною програмою на загальну суму 16,43 мільярда доларів для боротьби з наслідками світової фінансової кризи. Київ вже отримав від фонду три транші - на 4,5, 2,8 і 3,3 мільярда доларів. Кредит МВФ наданий на 15 років під 4% річних.

Читайте також:

Україна "проїдає" кредити МВФ

Росія не дає Україні кредит, тому що його витратять на вибори

Росія попросила у МВФ грошей для України

За роки незалежності борги України виросли в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: