Росія відмовилася від використання нафтопроводу "Одеса - Броди"

Російська компанія "Транснафта" заявила, що більше не має потреби у нафтопроводі "Одеса-Броди" і вже з наступного року почне прокачувати нафту по альтернативних каналах.

Російська "Транснафта" заявила, що більше не має потреби у використанні нафтопроводів "Одеса-Броди" і "Дружба". З 2011 року компанія зможе прокачувати нафту по альтернативних напрямах за межами України і Білорусі, пише "Комерсантъ-Украина" в статті "Транснефть" и пустота".

Втім, в Мінпаливенерго вважають, що заява компанії пов'язана скоріше з високими тарифами на прокачування, ніж з появою альтернативами. А експерти відзначають, що повна відмова від цих напрямів навряд чи можлива.

В середу, 9 листопада, перший віце-президент АК "Транснефть" Михайло Арустамов заявив, що з наступного року Росія відмовиться від прокачування нафти по нафтопроводу "Одеса-Броди". За його словами, Росія активно використовувала маршрути "Броди-Одеса" і "Броди-Південний", коли у неї був недолік експортних потужностей. Але в результаті введення в експлуатацію трубопровідної системи "Східний Сибір-Тихий океан" цей дефіцит різко скоротився.

У січні 2011-го з початком щорічної перекачування 15 млн тонн нафти в Китай він практично зникне. "Завантажувати чужі порти на шкоду своїм ми, звичайно, не будемо", - сказав Арустамов.

За його словами, з урахуванням найближчої перспективи запуску порту в Усть-Лузі в Ленінградській області "Транснефть" не буде залежати від країн, по території яких проходять трубопроводи. Михайло Арустамов уточнив, що завантажувати другу чергу Балтійської трубопровідної системи планується нафтою, яка наразі прокачується по нафтопроводу "Дружба" через Білорусь до Гданська, а також тому, що йде по "Броди-Одеса" і "Броди-Південний".

Після цього, за його словами, будуть усунені загрози зниження обсягів нафтовидобутку, що виникали через проблеми з транзитерами.

Зазначимо, магістральний нафтопровід "Одеса-Броди" побудовано в 2001 році для транспортування каспійської нафти. Україна протягом двох років безуспішно намагалася домовитися про транспортування по ньому каспійської нафти в прямому напрямі. Не отримавши пропозицій з боку компаній, що добувають нафту в Казахстані, Кабмін в кінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному режимі. Потужність трубопроводу становить 9 млн тонн.

Читайте також:

Нафтопровід "Одеса-Броди" переведуть на аверсний режим за 2 роки

Лукашенко має намір приєднатись до проекту Одеса-Броди

"Нафтогаз" заявляє про відсутність загроз для транзиту російської нафти

Росія може припинити постачання нафти через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: