Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія відмовляється від оптимістичного економічного сценарію, буде гірше – глава Центробанку РФ

ВВП Росії може "схуднути" на 3%.

Центробанк Росії вже не розглядає оптимістичний прогноз щодо розвитку економіки РФ у 2016 році. Більше схиляється до базового чи навіть ризикового сценаріїв, за якого прораховують поведінку економіки, коли нафта на світовому ринку здешевшає до 25 доларів США за барель.

Водночас Центробанк РФ дивиться на лютневі дані щодо інфляційних очікувань з "обережним оптимізмом". Про це повідомила голова регулятора Ельвіра Набіулліна, передає ТАСС.

"Треба сказати, що останні лютневі дані вселяють певний обережний оптимізм, що інфляційні очікування, незважаючи на знецінення курсу (рубля), не виросли, а навіть дещо знизилися. Ми сподіваємося, що ця динаміка буде стійкою", – заявила Набіулліна.

Вона додала, що сьогодні зберігається традиційний набір інфляційних ризиків.

"Можливі й зовнішні шоки, пов'язані з рухом цін на нафту, курсовою динамікою, ми їх ніколи не скидаємо з рахунків, тому розглядаємо ризиковий сценарій саме з точки зору можливих додаткових інфляційних ризиків. Інфляційні очікування – це також один з факторів інфляційних ризиків", – пояснила глава Центробанку РФ.

Також регулятор вважає "великими" ризики відхилення інфляції в 2017 році від таргету (мета ЦБ щодо інфляції) у 4% в ризиковому сценарії.

Набіулліна повідомила, що Центробанк погіршив показник падіння ВВП Росії. На початку грудня минулого року падіння в 2016-му прогнозували на рівні мінус 0,5-1%. Нині ж погіршили до мінус 1-3%.

Тим часом МВФ рекомендує РФ скоротити бюджетні витрати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції