Росія відмовляється від українських двигунів на Ан-148

Росіяни прагнуть замініти українські двугуни на російсько-французькі на літакові Ан-148. Есперти вважають, що для цього РФ може застосувати політичні важелі.

Росія вдалася до конкретних дій із заміни на літаках Ан-148 двигунів Д-436-148 запорізького "Мотор Січ" на SaM146 виробництва російського "Сатурну" і французької Snecma.

Воронежський авіазавод отримав від "Ильюшин Финанс Ко" літак для необхідного тестування. Без згоди української сторони прийняти рішення про заміну двигуна неможливо, проте експерти вважають, що Росія може вплинути на цей процес за допомогою політичних важелів.

У вівторок, 27 липня стало відомо, що авіакомпанія "Россия" вирішила передати літак Ан-148 Воронежському авіазаводу (ВАСО) для вивчення можливості використання російсько-французького двигуна SaM146 на літаку Ан-148.

До 25 вересня проводитиметься порівняння характеристик російсько-французького і українського двигунів. У "Ильюшин Финанс Ко" уточнили, що літак прибуде на ВАСО сьогодні. У прес-службі ДП "Антонов" розповіли, що знають про плани "Ильюшин Финанс Ко".

Прес-секретар підприємства Оксана Трофимчук заявила, що установка нового двигуна вимагає згоди розробника. Від детальніших коментарів вона відмовилася.

Президент "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв вважає такий поворот подій тиском на підприємство: "Росія хоче, щоб ми понизили вартість двигуна, але цього не станеться, тому як у нас сертифікована продукція і є попит".

За словами Богуслаєва, ВАСО не може зробити розробки без схвалення "Антонова". До того ж в Росії SaM146 повинен пройти сертифікацію.

"Втім, якщо Росія захоче дістати згоду, а "Антонов" відмовить, то вони знайдуть важелі в уряді і швидко домовляться",- вважає партнер юридичної фірми "Ильяшев и партнеры" Роман Марченко.

Читайте також:

"Антонов" відкриє центр обслуговування в Африці

"Антонов" підписав контракт на постачання росіянам десяти Ан-158

Українською авіацією керуватимуть росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: