Росія винайде нафту

Російський уряд має намір створити новий, п'ятий російський сорт нафти, у якого поки немає навіть робочої назви.

Російський уряд має намір створити новий, п'ятий російський сорт нафти, у якого поки немає навіть робочої назви. Аналітики називають нову суміш, яка поставлятиметься по Східному трубопроводу, ESPL Blend.

Труба
УНІАН
Поки в Росії тільки чотири марки нафти: Urals, Siberian Light, Rebco і Sokol. Ціни на Urals, Siberian Light і Rebco прив'язані до котирувань північноморської суміші Brent. Невідомо, чи будуть прив'язані ціни на ESPL Blend до цін на Brent.

Нова марка, для якої необхідно завести окремий ГОСТ, буде дорожчим Urals, оскільки в останню входить важка нафта, що видобувається на Уралі і Поволж'ї. У ESPL Blend високосірчаної нафти не буде.

Можливість реєстрації нового сорту нафти розглядалася ще в 2004 році, але була відкладена. Тепер роботи над визначенням складу суміші продовжилися. Якщо навіть сорт буде зареєстрований, першим його, швидше за все, одержить не ринок, а китайці, з якими будівельники ESPL Blend укладуть договори на поставку.

Проект будівництва Східного нафтопроводу реалізується компанією Транснефть. Протяжність нафтопроводу складе близько 2800 кілометрів. Завершення будівництва першого етапу заплановане на друге півріччя 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: