Росія витрачає на утримання Луганська і Донецька понад 6 мільярдів доларів на рік – Турчинов

За словами секретаря РНБО, для компенсації втрат росіянам потрібні нові об'єкти пограбування.

Росії стає дедалі важче фінансувати бойовиків на Донбасі, тому їй потрібно якось компенсувати свої витрати.

Про це заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Витрати Росії на утримання Луганська і Донецька оцінюються в понад 6 мільярдів доларів на рік", - наголосив він.

За словами Турчинова, з цієї суми 3 мільярди йдуть на фінансову підтримку окупованих територій, а ще понад 3 мільярди - на військові витрати.

Турчинов запевнив, що "деформована економічна модель окупованого Донбасу не може самостійно функціонувати без фінансових дотацій РФ", проте у Росії є свої економічні проблеми, тож ці дотації стають важкою ношею.

"Для компенсації втрат їм потрібні нові об'єкти пограбування, якась подоба економічної моделі, що працює. Маріуполь з його портом і заводами для них - стратегічна мета", - додав він, спрогнозувавши, що протягом найближчих двох місяців російські війська спробують загострити ситуацію на маріупольському напрямку.

Окремо Турчинов зазначив, що росіянам, як сарані, для виживання потрібні нові території, де можна поживитися. "Але наші воїни готові розчавити цю сарану", - запевнив він.

Нагадаємо, раніше журналіст німецького видання Bild оприлюднив інформацію, що Росія за рік витрачає один мільярд євро на фінансування окупованих територій Луганської та Донецької областей. Зокрема, близько 79 млн євро щомісяця йде на зарплати та виплату пенсій мешканцям окупованих територій на Донбасі. До того ж помітно б'є по кишені "зарплата" бойовиків, які, залежно від рангу, отримують 90-465 євро.

Водночас видання наголосило, що до цієї суми не входять плата за газ, бензин, нафту, їжу, гуманітарна допомога, а також на боєприпаси для продовження війни проти України, що, ймовірно, обходяться Кремлю в сотні мільйонів євро в рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: