Росія вийде з десятки найбільших економік світу

Ріст ВВП Росії на рівні 4% банкіри називають застоєм і прогнозують вихід країни з десятки найбільших економік світу.

ВВП Російської Федерації в другому кварталі 2011 року, згідно з даними Росстату, виріс на 3,4%, хоча Мінекономрозвитку чекав росту в 3,7%. Це означає, що навіть якщо в другому півріччі російська економіка прискориться так, як чекає МЕР, то темпи росту за підсумками року все одно складуть не 4,2%, а 4,125% і Росія вийде з десятки найбільших економік світу.

За підрахунками економістів, якщо баррель нафти дешевшає на 15 доларів, то російський ВВП в другому і третьому кварталах після падіння втрачає 1,2 процентного пункту. У квітні-червні нафта коштувала біля 115 дол., зараз - майже 100 дол. Якщо така ціна збережеться, то в четвертому кварталі Росію чекає уповільнення економіки до 2,6%

"Банк Москви" зараз прогнозує, що ріст ВВП РФ за підсумками 2011 року складе 3,9% і надалі російська економіка залишиться на траєкторії приблизно 4-процентного росту.

"Знаходження на цій траєкторії, на наш погляд, є застоєм, оскільки означає зниження долі Росії у світовій економіці і, швидше за все, випадання з десятки найбільших економік світу в перспективі до 2020 року (за даними Всесвітнього Банку за 2010 рік Росія займала 6-е місце у світі за об'ємом ВВП з урахуванням паритету купівельної спроможності національної валюти і 11-е місце у світі за номінальним обсягом ВВП, вираженим в доларах США) ", - говориться в доповіді банку.

Нагадаємо, що Банк Росії знизив курс рубля відносно долара США приблизно на 90 копійок до 29,4166 рубля за долар.

Нагадаємо, наприкінці травня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив про необхідність через десять років підвищити ВВП на душу населення майже в два рази.

Читайте також:

Російській економіці пророкують грецький сценарій

У Росії обвалився курс рубля

Путін замахнувся на подвоєння ВВП Росії

Кожен десятий банк в Україні належить росіянам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: