Росія визнала знайдений в Україні газ своєю проблемою

Росія визнала, що сланцевий газ, поклади якого в Західній Україні розвідуватимуть американці, загрожує її газовому монополісту - "Газпрому".

Газпром
Архів
Український газ загрожує "Газпрому"
Зростання видобутку сланцевого газу, поклади якого є й в Україні, в світі дійсно становить проблему для Росії і її газового гіганта - компанії "Газпром".

Про це заявив Міністр природних ресурсів РФ Юрій Трутнєв.
Він став першим високопоставленим чиновником РФ, що публічно визнав можливість негативного впливу розробок сланцевого газу на становище "Газпрому".

"Я вважаю, що перспективи зміни газового ринку під впливом сланцевого газу існують. Маємо проблему сланцевого газу. Це позиція не тільки моя, а й "Газпрому", - сказав Трутнєв.

Він додав, що нещодавно обговорював це питання з представниками газової монополії, які розділи з ним побоювання.

"Точка зору "Газпрому": це проблема", - сказав Трутнєв. У той же час міністр додав, що масштаби проблеми поки що не ясні.

Тиждень тому голова "Газпрому" Олексій Міллер сказав, що сланцевий газ не може істотного вплинути на Європу - на основний ринок збуту для російської монополії.

Як відомо, користуючись новими технологіями, США в останні роки значно збільшили видобуток сланцевого газу, що добувається з поширеної осадової породи, і сподіваються в незабаром відмовитися від імпорту.

Нафтогазові гіганти, включаючи Exxon Mobil і Royal Dutch Shell, отримали ліцензії на видобуток цього виду палива в Швеції, Польщі, Німеччини, Франції та Австрії, що в майбутньому, на думку аналітиків, може послабити залежність Європи від російського газу.

13 квітня американська Total повідомила про підписання угоди з Eurogas про оцінку запасів родовищ сланцевого газу у Західній Україні.

Читайте також:

Бойко і Міллер продовжили обговорення ціни на газ для України

У Росії думають над тим, які умови висунути Україні в обмін на дешевий газ

Азаров пригрозив "Газпрому" компенсаціями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: