Росія ввела імпортні мита на українську сталь

З 28 червня Росія запровадила антидемпінгові заходи щодо імпорту української сталевої продукції.

З 28 червня набула чинності постанова уряду Росії про запровадження 26-відсоткового антидемпінгового мита на українські сталеві ковані валки для прокатних станів терміном на три роки.

Російська сторона заявила, що це відбувається "відповідно до законодавства держав-членів Митного союзу".

Водночас київські експерти вважають це тиском, у спробі схилити Україну до стратегічних поступок.

Українські постачальники – Новокраматорський машинобудівний завод та Енергомашспецсталь – зараз займають 45% російського ринку валків.

Обмеження їхнього експорту є виявом тиску з боку Москви з метою примусити Україну піти на економічні поступки стратегічного характеру, переконаний президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий. Ця тенденція, на його думку, означає, що Україна має платити за газ дедалі більше, і дедалі менше отримувати прибутків від продажу своїх товарів та послуг до Росії.

Варто зазначити, що обмеження Росією імпорту української сталі є вже не першим подібним кроком - на сьогодні вже діє ціла низка загороджувальних заходів для українських товарів (раніше Митний союз вже підвищив мита на українські цукор, гречану крупу, картоплю, капусту, насіннєву картоплю. На черзі — українські сир і молоко).

Як відомо, комісія Митного союзу затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із трьох країн — членів цієї організації. До нього потрапили сталеві і нержавіючі труби, скловолокно, столові прилади, машинобудівні кріплення і кріпильні вироби.

Читайте також:

Росія ввела проти України "солодку" санкцію

Товарообіг між Україною та Росією виріс на 70%

Митний союз застосував до України санкції

Азаров: Україна може частково приєднатися до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: