Росія ввела проти України "солодку" санкцію

Росія ввела мито на імпорт карамелі, яке фактично блокує завезення цього солодкого продукту з України.

Уряд Росії вирішив з 8 липня стягувати з імпортної карамелі мито в розмірі майже 300 доларів за тонну. Учасники ринку вважають, що нове мито у розмірі 25% від вартості товару повністю заблокує постачання в Росію української карамелі.

Такий крок зі сторони РФ був викликаний збільшенням експорту з України в порівнянні з 2006 роком, коли після введення чергового мита український експорт карамелі знизився до мінімуму, пише Комерсант-Україна.

Кабінет міністрів занепокоївся введенням Росією антидемпінгового мита на імпорт карамелевої продукції - "Російський уряд буквально минулого тижня прийняв постанову про введення мита на українську карамель, не лише на українську, але і на усю, яка завозиться на територію Російської Федерації",- повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, Україна щорічно ввозить в Росію 16 тис. т карамелі, тоді як ще в 2004 році об'єм поставок складав 60 тис. т. Після введення мита відповідно очікується скорочення експорту, відмітив міністр.

Мито розраховане на три роки і застосовуватиметься до льодяникової карамелі, тоффі та іншої карамелі з усіх країн, окрім країн Митного союзу - Білорусії і Казахстану - і держав, преференцій РФ (за винятком Китаю і Туреччини), що користуються національною системою.

Це вже третє застосування Росією спеціальних мит відносно української карамелі: раніше них вводили в 2001 і 2005 роках.

Введенню мита передувало проведене в 2010 році розслідування мінпромторгу РФ, що виявило різке збільшення долі імпортної карамелі.

Учасники ринку і експерти визнають, що мито практично закриє російський ринок для української продукції.

Читайте також:

Товарообіг між Україною та Росією виріс на 70%

Росіянам дозволили продавати в Україні аналог цукерок Raffaello

У США роблять цукерки з хробаками і скорпіонами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: