Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія ввела заборону на білоруську "молочку": виробники попереджають про можливі перебої продуктів

Учасники ринку назвали рішення "безпрецедентним".

Росія вводить тимчасові обмеження на імпорт частини білоруської молочної продукції.

Про це повідомили у прес-службі Россільгоспнагляду.

Обмеження вводяться від 26 лютого у зв'язку з тривалим надходженням небезпечних продуктів, зокрема, під заборону потрапляють пастеризовані, сухі, консервовані та згущені молоко і вершки, а також сироватковий концентрат, молочний білок і молочні сироватки.

За даними Россільгоспнагляду, 2016 року понад 53% випадків порушень ветеринарно-санітарних норм білоруськими виробниками припали на молочну продукцію, при цьому в 2,6% випадків у ній виявлено залишки заборонених і шкідливих речовин. Водночас 2017 року на молочну категорію припало вже 63% всіх порушень, а частка продукції з залишками заборонених і шкідливих речовин сягнула 55,6%. Від початку 2018 року Россільгоспнагляд виявив 32 випадки порушень, із залишками заборонених і шкідливих речовин пов'язано вже 65,6%.

Також зазначається, що обмеження триватиме щонайменше до проведення відповідних переговорів з ветеринарною службою Білорусі та врегулювання ситуації із убезпеченням продукції, які призначені на 26 лютого.

Своєю чергою один із великих виробників молочних продуктів заявив, що рішення Россільгоспнагляду є "безпрецедентним", адже велика частина російських кондитерів і виробників молочних продуктів залежать від білоруського сухого молока, бо в Росії сировини належної якості немає. За його словами, це може спричинити перебої з продуктами, пише "Комерсант".

В уряді Білорусі також "здивовані рішенням Россільгоспнагляду".

"Щойно прочитали. Зараз з'ясовуємо, що спонукало російську сторону до нього", - заявив перший заступник міністра сільського господарства і продовольства Білорусі Леонід Маринич, пише "РИА Новости".

Нагадаємо, минулого року міністр сільського господарства РФ Олександр Ткачов закликав російських виробників молока та молочної продукції наростити потужності, аби посунути з ринку білоруську продукцію.

"Дефіцит молока у нас у країні - близько 7 мільйонів тонн, і це молоко ми завозимо з Білорусі, трохи з інших країн, але в основному білоруське молоко. Це головний постачальник на російський ринок. Я вважаю, що свою проблему молока вони вирішили ще п'ять років тому, нагодували власний народ, 15 мільйонів осіб. І практично таку ж кількість постачають на російський ринок і на цьому заробляють ні багато ні мало понад 3 мільярди доларів. Я вважаю, це справа принципу - це наші доходи, наші робочі місця, податки. Це ваше теперішнє і майбутнє. Тому треба взятися дуже потужно за вирішення продовольчої проблеми в країні, і я вважаю, що фермери повинні очолити цей процес", - закликав Ткачов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції