Росія й Болгарія домовилися про "Південний потік"

Росія і Болгарія 16 липня підписали так звану "дорожню карту" по газопроводу "Південний потік", який з'єднає Росію і Південну Європу по дну Чорного моря.

Росія і Болгарія підписали домовленість про прискорення будівництва газогону "Південний потік", який має постачати російський газ до країн Європи в обхід території України дном Чорного моря.

Так звана "дорожня карта" передбачає здійснити попереднє дослідження ефективності проекту і визначає лютий 2011 року як термін, коли має бути подано результати.

Документ також має на меті заснувати спільне підприємство, яке, як планують, будуватиме 900-кілометровий болгарський відтинок газопроводу.

Росія просуває проект "Південний потік" як противагу проектові газогону "Набукко", що його підтримує Євросоюз і який має постачати до нього газ із країн Каспійського басейну в обхід території Росії.

Україна заявляє, що замість будівництва "Південного потоку" було б значно ефективніше використати менші кошти на реконструкцію української газотранспортної системи і збільшення її пропускної здатності.

Читайте також:

"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

"Газпром" заявив, що "ні на крок" не відступить від "Південного потоку"

Після переговорів по "Південному потоку" Румунія отримала від Росії знижку на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: