Росія за створення "зернової ОПЕК"

Росія пропонує створити міжнародну організацію для координації світової торгівлі зерном.


Росія пропонує створити "зернову ОПЕК" для координації світової торгівлі зерном. Про це журналістам повідомив у середу міністр сільського господарства РФ Олексій Гордєєв за підсумками засідання російсько-української комісії з питань АПК. 

"Росія запропонувала звернутися до країн-основних виробників і експортерів зерна з ідеєю про створення організації по типу тої, що є в експортерів енергоресурсів, свого роду зернової ОПЕК для координації виробництва й торгівлі зерном в світі", - сказав Гордєєв. 

За його словами, з урахуванням зростаючої потреби в зерні для виробництва біопалива, а також для продовольчих потреб, всі країни світу повинні мати баланс виробництва і споживання зерна. 

З пропозицією про створення "зернової ОПЕК" погодився міністр аграрної політики України Юрій Мельник. Він відзначив, що Росії, Україні та Казахстану необхідно скоординувати дії на зерновому ринку. 

Ряд регіонів Росії та України цього року серйозно постраждали від посухи, що може завдати збитків урожаю зернових. Проте, на думку Гордєєва, причин для тривоги немає - запаси зерна обох країн можуть задовільнити внутрішні потреби та зберегти експорт на рівні минулих років.
 
"Нас турбує ряд світових тенденцій, перш за все, зростання світових цін на зерно. В даний час ціна за одну тонну продовольчого зерна складає більше 200 доларів", - сказав голова Мінсільгоспу Росії.
 
Росія щорічно експортує в середньому 12 мільйонів тонн зерна, Україна - 10 мільйонів тонн. 

Як повідомлялося, сьогодні Кабінет міністрів України ввів квоти на експорт українського зерна. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: