Росія заборонила експорт зерна: на світових ринках – паніка

З 15 серпня Росія запроваджує тимчасову заборону на експорт зерна. Через цю новину ціна ф'ючерса на пшеницю на Чиказькій біржі досягла 23-місячного максимуму.

З наступного тижня російська влада запроваджує тимчасову заборону на експорт зерна. До такого вимушеного кроку Москва вдалася у зв'язку з посухою і пожежами.

"Вважаю за доцільне ввести тимчасову заборону на експорт з території Росії зернових та інших сільгосптоварів, похідних із зерна", - заявив прем'єр-міністр Володимир Путін.

Одне з найважливіших завдань уряду, за його словами, не допустити зростання внутрішніх цін на харчі. Прес-секретар прем'єра Дмитро Пєсков уточнив, що заборона на експорт триватиме з 15 серпня по 31 грудня.

Заява Путіна викликало різке подорожчання зерна на світових ринках. Ціна ф'ючерса на пшеницю на Чиказькій сировинній біржі в четвер досягла 23-місячного максимуму - 7,85 долара за бушель, підскочивши на 0,6 долара в порівнянні з показником закриття в середу.

Європейські трейдери вважають, що рішення Путіна може перемішати всі карти на світовому ринку і викликати серйозні наслідки.

Через спекотну і посушливу погоду, яка встановилася на значній території європейської частини Росії, прогнози на врожай знизилися. Масштабні пожежі та загибель врожаю принесли сільському господарству мільярдні збитки. Експерти прогнозують, що Росія в цьому році зможе експортувати на 30-50% менше пшениці, ніж у минулому.

Уряд РФ пообіцяв сільгоспвиробникам, які постраждали від посухи, фінансову допомогу, загальний обсяг якої становитиме 35 мільярдів рублів. Кошти будуть виділені в два етапи - у серпні і в жовтні-листопаді. З цієї суми 10 мільярдів рублів становитиме "пряма безоплатна допомога у вигляді дотацій", залишок - трирічні пільгові кредити, на які підприємства зможуть закупити насіння і вирішити поточні проблеми.

Читайте також:

В Україні підвищили ціни на хліб

Український уряд ввів негласне обмеження на експорт зерна

Ціни на зерно стрибнули до дворічного максимуму

Посуха суттєво посилить позиції України на світовому ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: