Росія заборонить експорт бензину заради внутрішнього ринку

Росія у травні зупинить експорт бензину, щоб задовольнити внутрішній споживчий ринок і покрити дефіцит пального.

Російські нафтові компанії в травні 2011 року припинять експорт нафтопродуктів, щоб наситити внутрішній ринок. Про це заявив замміністра енергетики РФ Сергій Кудряшов за підсумками наради, присвяченій ситуації з дефіцитом нафтопродуктів в регіонах. Заборона на експорт торкнеться лише бензину.

"Вважаю, що в травні повинні закрити потребу за рахунок скорочення експорту. На сьогодні ми домовилися, що нафтокомпанії усі об'єми поставлять на внутрішній ринок", - сказав Кудряшов.

За його даними, за чотири місяці 2011 року експорт нафтопродуктів з РФ склав 1 мільйон тонн. У 2010 році було експортовано 3 мільйони тонн нафтопродуктів.

Втім, зупинити зростання цін на бензин на російському ринку заборона на експорт бензину не зможе. Міненерго прогнозує в найближчій перспективі подорожчання пального на 5 відсотків.

Паливна криза в Росії почалася в минулі вихідні в Алтайському краю, де припинили роботу багато незалежних АЗС, а заправки "Роснафти" і "Газпром нафти" відпускали бензин з обмеженнями. З 25 квітня кількість регіонів, де відчувався дефіцит бензину, збільшилась майже до двох десятків.

З лютого в Росії діє заборона на підвищення цін на бензин, яка спричинила збільшення експорту нафтопродуктів услід за зростанням цін на нафту на світових ринках. Для внутрішнього ринку нафтові компанії залишили тільки ті об'єми, які були потрібні їх власним мережам.

Незалежні АЗС, у свою чергу, припинили купувати у нафтовиків паливо, оскільки їм би довелося продавати його за набагато вищою ціною, ніж та, що зафіксована на заправках нафтових гігантів.

Ріст ціни в квітні на 92-й бензин на біржових торгах склав 18,8%, а 95-й бензин подорожчав на 5%.

Нагадаємо, що в Україні тривалий тиск Міністерства енергетики і вугільної промисловості на учасників ринку нафтопродуктів з метою обмеження цін також може привести до закриття заправних станцій і виникнення дефіциту.

Читайте також:

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

Білорусь залишила Україну без бензину

Український бензин повинен коштувати не більше 7 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: