Росія забрала в України виробництво Ан-148

Україна та Росія домовились перенести зборку літаків Ан-148 у Вороніж.

Росія і Україна домовилися про розподіл робіт по літаках Ан. Згідно з домовленостями, літаки Ан-148 будуть збирати в Російській Федерації. Про це заявив генеральний директор російської Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Олексій Федоров.

За словами Федорова, основним збиральником Ан-148 буде Воронізьке акціонерне літакобудівне товариство, а подовжену версію - Ан-158 - збиратиме АНТК імені Антонова в Україні.

Глава ОАК додав, що в травні Росія і Україна визначаться з юридичною формою єдиного центру з продажу, закупівлі комплектуючих і післяпродажного обслуговування. З цією метою або буде створена нова компанія, або задіють вже існуючу.

Зараз авіакомпанії Росії та України - "Аеросвіт" і "Росія" - експлуатують три літаки Ан-148. При цьому авіаперевізники не тільки цих двох країн, але й держав Азії, Африки і Латинської Америки вже висловили намір придбати близько 70 літаків Ан-148.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна має намір передати Росії контроль в авіабудівному концерні "Антонов", щоб отримати знижку на газ в 2010 році. 50 відсотків плюс одна акція компанії можуть бути передані ОАК, а натомість "Антонов" отримає невелику частку в російській корпорації.

Ан-148 - близькомагістральний пасажирський літак, розрахований на перевезення від 70 до 99 пасажирів. Максимальна дальність польоту складає 5000 кілометрів, а крейсерська швидкість - до 870 кілометрів на годину. Ан-158 є його подовженим варіантом з більш економною витратою палива.

Ан-148 здійснив перший комерційний політ у грудні 2009 року. В той же час Ан-158 був представлений громадськості в квітні 2010 року.

Читайте також:

Росія поглинає український авіаконцерн "Антонов"

Азаров: український авіапром врятує лише Росія

Україна і Росія створили спільне авіаційне підприємство

Україна презентувала новий пасажирський літак Ан-158

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: