Росія закликала створити нову глобальну фінансову систему

Виступ російського віце-прем'єра викликав резонанс на конференції ООН з подолання наслідків економічної кризи.

Російський міністр фінансів Олексій Кудрін закликав міжнародне співтовариство до створення нової, більш справедливої та прозорої глобальної фінансової системи.

"Об'єктивна реальність зараз така, що без зміни основних принципів підходу до вирішення фінансово-економічних проблем не обійтися. Процеси глобалізації змінили геополітичну ситуацію", - заявив він на конференції ООН з подолання наслідків економічної кризи.

За словами Кудріна, світова спільнота має виробити нові загальні правила, обов'язкові для всіх без виключень. Ці параметри, переконаний він, повинні будуть закріпити в міжнародних конвенціях і угодах.

За спостереженнями журналістів, виступ російського міністра викликав великий інтерес учасників конференції. Адже це вперше, коли дана тема виноситься за рамки обговорення закритими економічними клубами.

Кудрін наголосив, що роль багатобічних фінансових механізмів, таких як МВФ і Світовий банк, також має посилитися. Але це можливо тільки за умови їх трансформації у бік більшої репрезентативності і незалежності.

Раніше саме питання про реформування світових фінансових інститутів викликало в ООН розкол. Значна частина держав, що розвиваються, виступили за більш справедливе представництво в цих структурах: "бідні" країни скаржилися, що їх інтереси не враховуються "багатими".

Наразі у вищезазначених структурах головні ролі грають країни Заходу, перш за все США. Але така система була вироблена десятиріччя тому, отже, на думку експертів, настав час для її реформування.

Нагадаємо, раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв також наполягав на запровадженні нової світової супервалюти.

"Це добре, що ми ще мали деякий набір валют: долар, євро, фунт стерлінгів. Але по-хорошому на майбутнє ця система має бути заснована на мультивалютному кошику, вона повинна включати і інші регіональні резервні валюти", - пояснював він.

Наразі ж Кудрін зазначив, що зміна структури світових резервних валют просто зусиллям політичної волі неможлива. На його думку, найближчі 10 років говорити про зміщення долара з лідируючих позицій не доведеться.

Читайте також:

Мінфін Росії розраховує подолати кризу років за п’ятдесят

Мєдвєдєв наполягає на світовій супервалюті

Методи боротьби з кризою в Росії: без кредитів, але з дефіцитним бюджетом

США загрожує гіперінфляція на рівні Зімбабве

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: