Росія залучила Україну до газової війни з Білоруссю

Росія, скоротивши транзит газу через білоруську теріторію, запропонувала Україні транспортувати залишки газу до Європи.

Україна готова надати свої послуги з транзиту російського газу до Європи через можливий збій постачань через територію Білорусі. Таким чином, Київ виявився втягнутим у газовий конфлікт двох держав.

За даними джерела в уряді України, "Укртрансгаз" ще 17 червня отримав запит на обробку альтернативних варіантів постачань газу з РФ.

Росія скоротила експорт палива в Білорусь на 15 відсотків з 10 ранку 21 червня. У Міненерго Білорусі вже підтвердили, що стали отримувати менше газу, але запевнили, що забезпечать безперебійний транзит.

Раніше у "Білтрансгазі" заявили, що в "Газпрома" борги за транзит палива. Крім того, в Мінську заявили, що якщо постачання в республіку скоротяться не на 15, а на 85 відсотків, то транзит палива до Європи буде обмежений. "Газпром" обіцяв знизити обсяг постачань саме на 85 відсотків, якщо Мінськ відмовиться сплатити борги.

У Росії вважають, що Білорусь винна "Газпрому" близько 200 мільйонів доларів, оскільки в 2010 році платить за паливо по 150 доларів за тисячу кубометрів, що відповідає середньорічній ціні на російський газ у 2009 році. Згідно з контрактом, в першому кварталі 2010 року вартість палива для Мінська повинна була скласти 169 доларів, а в другому - 184 долари за тисячу кубометрів.

18 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніякого боргу перед "Газпромом" у його країни немає. При цьому він пояснив, що у Мінська є гроші і у разі потреби він готовий заплатити.

Переговори про поновлення обсягів постачання палива в Білорусь розпочались 21 червня.

Читайте також:

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: