Росія запропонувала укласти договір про транзит газу з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас якщо Україна не встигне впровадити європейське законодавство до початку 2020 року, РФ хоче подовжити дійсний контракт на короткий термін.

Росія підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит газу до Європи через газотранспортну систему України за європейськими законами. 

Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, коментуючи результати переговорів у Брюсселі.

"Переговори були конструктивними, сторони чують одна одну. Ми займаємо активну позицію з безпеки постачання газу. Україна приїхала з рішеннями, які були прийняті на Кабінеті міністрів (йдеться про анбандлінг, - прим. ред.)", - зазначив Оржель.

Водночас російський міністр енергетики Олександр Новак уточнив, що у разі, якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС, РФ пропонує подовжити угоду на транзит газу на короткий термін, пише ТАСС.

"Наша позиція в тому, що якщо європейське законодавство, дійсно, в січні 2020 буде імплементовано в українське, то ми готові працювати відповідно до європейського законодавства. Це означає готові бронювати потужності від 1 січня 2020 року. Ми запропонували нашим колегам, якщо це не буде зроблено [до січня 2020 року], ми зможемо партнерам подовжити дійсний контракт або додаткову угоду до того моменту, коли буде готова вся нормативна база та законодавство України", - додав він.

Окремо Новак зазначив, що конкретні обсяги прокачування газу через Україну не обговорювалися, лише правові питання.

Зауважимо, у переговорах брали участь представники України, РФ і Єврокомісії, які домовилися продовжити консультації щодо газу через місяць.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції