Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Запропонований Кремлем проект газової угоди передбачає, що українська ГТС може опинитися у власності Росії.

Російський варіант нової газової угоди передбачає існування об'єктів української ГТС, які належать Росії. Про це йдеться у російському проекті угоди, який оприлюднила "Українська правда".

"Українська Сторона гарантує недоторканність власності Російської сторони і господарюючих суб’єктів Російської Федерації, природного газу і об’єктів газотранспортної системи (!), що належать їм та розміщені на території України", - йдеться в проекті.

Видання "Україна молода" зазначає, що питанням залишається те, що означає формулювання "об’єктів газотранспортної системи".

Адже українська ГТС, як передбачив у змінах до закону про трубопровідний транспорт 6 лютого 2007 року український парламент, не може бути передана у власність іншої держави.

У пункті 1 цієї ж статті зазначається, що "українська сторона також гарантує, що ця власність користується повним і безумовним правовим захистом і не може бути піддана (!) примусовому вилученню".

А другий пункт статті 2 унеможливлює будь-які дії України, якщо росіяни таки якимось чином доберуться до української ГТС чи навіть продадуть її третій стороні.

"Зобов’язання Української Сторони, згідно з даною Угодою, залишаються в силі незалежно від наступної передачі права власності на природній газ і/або об’єкти газотранспортної системи, розташовані на території України", - зазначається в цьому пункті.

Також в угоді росіяни знову наполягають на неможливості експортування російського газу Україною, навіть якщо він буде у надлишку.

А у випадку виникнення спірної ситуації у низці пунктів "Україна безумовно і безвідклично відмовляється від будь-яких імунітетів, якими вона користується відповідно до міжнародного права...", зазначається в угоді.

Суперечки, які виникають між сторонами, згідно з проектом, "підлягають розгляду в міжнародному арбітражі ad hoc у відповідності з Арбітражним регламентом ЮНІСТРАЛ".

"Засідання арбітражного суду проводиться у місті Москва російською мовою", рішення, яке ухвалить у столиці РФ суд, "є остаточним і обов’язковим для сторін", зазначається в проекті.

Нову угоду пропонується підписати до 2030 року.

Водночас у Мінпаливенерго, зазначили, що проект не є остаточним і узгодженим.

Водночас, прес-секретар Мінпаливенерго Фент Ді повідомив, що українська сторона не підписувала наведений вище проект.

Він розповів, що у 2008 році його відомство інвентаризувало усі діючі міжурядові газові договори і "аналізувало їх на предмет актуальності умовам сьогодення". У зв'язку з цим міністерство вирішило розробити нову міжурядову угоду.

Українська сторона передала росіянам свій проект цього документа ще у квітні 2009 року на засіданні міжурядового підкомітету з питань ПЕК. А на іншому засіданні, 9 листопада, свої пропозиції надала російська сторона.

Ді Фент зазначив, що уряди продовжують узгоджувати пропозиції. У протоколі засідання підкомісії від 9 листопада зазначено, що роботу над угодою сторони планують закінчити у першому півріччі 2010 року.

Читайте також:

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Мєдвєдєв: виборчі перегони заважають Україні платити за газ

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: