Росія запропонувала Україні викупити блокпакет "Ільюшин фінанс"

Власник НКР Лебедєв написав Януковичу листа з пропозицією увійти в капітал "Ільюшин фінанс", викупивши блокпакет (25,83%) за 232,5 мільйона доларів.

Власник Національної резервної корпорації (НРК) Олександр Лебедєв запропонував Україні викупити блокпакет лізингової компанії "Ільюшин фінанс Ко" (ІФК) за 232,5 млн доларів.

Лебедєв написав президентові України Віктору Януковичу листа з пропозицією увійти в капітал ІФК, викупивши блокпакет (25,83%) за 232,5 мільйона доларів. У листі вказується також, що ціна розраховувалася виходячи з оцінки ІФК у 900 мільйонів доларів, проведеної Ernst & Young.

У листі Лебедєва йдеться, що за 11 років, протягом яких ІФК займається авіалізингом, було профінансовано будівництво двох десятків Іл-96 і Ту-204; на сьогоднішній день портфель замовлень ІФК включає близько 120 літаків Іл-96, Ту-204, Ту-334, SSJ-100, Ан-148.

Також бізнесмен пропонує українському президентові допомогу в залученні грошей для викупу пакета - "Ми готові виступити інструментом залучення необхідних фінансових ресурсів з міжнародного ринку", - йдеться в листі, отриманому 26 липня - дату отримання підтвердили в канцелярії адміністрації президента України, проте чи ознайомився з його змістом Янукович, невідомо.

Джерело в НРК вважає, що покупка акцій ІФК може бути цікава Україні, адже в ході підготовлюваного об'єднання російської та української авіаційних галузей уряд України може втратити контроль над АНТК ім. Антонова у разі, якщо його контрольний пакет буде переданий Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК). А блокпакет ІФК, що є найбільшим замовником "Антонова", дав би українській владі зайвий важіль впливу на компанію, вважає джерело в НКР.

Аналітик ІФК "Метрополь" Андрій Рожков, в свою сказав "Ведомостям", що зазначена Лебедєвим ціна завищена - виходячи з фінансових показників ІФК, блокпакет в ній може коштувати 95-137,5 мільйонів доларів, а вся компанія - 380-550 мільйонів доларів.

Пропозиція Януковичу - це не перша спроба Лебедєва вийти з капіталу ІФК. Взимку бізнесмен домовився з державою про дві угоди: ВЕБ повинен був викупити в НРК акції ІФК, а "Аерофлот" - 25,8% своїх акцій. У лютому Лебедєв продав "Аерофлоту" перші 6,3% його акцій, і таким чином перестав бути власником блокпакета. Проте пізніше проти купівлі ВЕБом акцій ІФК виступило Мінекономрозвитку - питання міністерства викликали і ціна, і доцільність покупки. Після цього Лебедєв відмовився продавати папери "Аерофлоту", аргументуючи відмову низькою ціною.

Представник ОАК, яка контролює в ІФК 48,4% акцій, повідомив, що корпорація купувати ІФК "не стала би". Прес-секретар прем'єр-міністра Володимира Путіна, повідомив, що російський уряд не проти кооперації з українськими партнерами, але в першу чергу зацікавлена в розвитку компанії, і тому ставлення влади до операції буде залежати від її умов.

Читайте також:

РФ запропонувала замінити в Ан-148 українські двигуни на російські

Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

"Антонов" змагатиметься із Boeing за 50 млрд доларів Пентагону

Україна пообіцяла не віддавати Росії авіапромисловість та суднобудування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: