Росія заявила про можливість будівництва нової гілки Північного потоку

Путін заговорив про можливість будівництва третьої гілки газопроводу в обхід України.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не виключає можливості будівництва третьої черги газопроводу "Північний потік".

Про це він повідомив у ході розмови зі співробітниками Магнітогорського металургійного комбінату, відповідаючи на питання про перспективи попиту на трубну металургійну продукцію.

"Зараз будуватиметься друга гілка Північного потоку по дну Балтійського моря, на черзі - Південний потік, а може бути, ще одна черга Північного потоку", - відмітив прем'єр.

"Північний потік" - новий маршрут експорту російського газу в Європу в обхід України. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда).

Акціонерами Nord Stream AG є ВАТ Газпром (51%), німецькі Wintershall Holding ("дочка" BASF SE) і E.On Ruhrgas (по 15,5%), нідерландська N.V.Nederlandse Gasunie і французька GDF Suez S.A. (по 9%). Бюджет проекту - 7,4 млрд євро.

Початок транспортування природного газу безпосередньо з Росії в Євросоюз по газопровідній системі Північний потік намічено на IV квартал 2011 року. Будівництво другої, паралельної, нитки буде завершено в 2012 року. Після завершення будівництва обох ниток у кінці 2012 року. Північний потік зможе транспортувати з РФ в Європу 55 млрд куб. м газу в рік, що досить для забезпечення 26 млн домогосподарств.

Нагадаємо, що 4 травня було завершене прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря.

Останній відрізок труби був укладений на відстані 674 кілометрів від початкової точки газопроводу на російському березі. Перша труба гілки була укладена в квітні 2010 року.

Читайте також:

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

"Газпром" вже готовий подавати газ в обхід України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Будівництво "Південного потоку" оцінили в 15 мільярдів євро

Через "Північний потік" Україна втратить 700 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: