Росія зажадала Єдиного економічного простору з Україною

У Росії вважають, що Україні не слід зупинятись на приєднанні до Митного союзу: тільки ЄЕП має вирішувати ключові для України питання.

Наступним етапом у разі вступу України в Митний союз (МС) з Росією, Білоруссю та Казахстаном буде Єдиний економічний простір (ЄЕП).

Про це в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина" розповів відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв.

"У рамках МС створюється спільний ринок товарів, який носить незавершений характер, оскільки у різних країн відрізняються антимонопольне регулювання, податкові системи. Наступним етапом стане Єдиний економічний простір", - заявив він.

Відповідаючи на уточнювальне питання, що Україну запрошують саме в ЄЕП, а не в МС, він сказав: "Україні не має сенсу зупинятися на етапі Митного союзу. Скасування експортних мит у нас досягається саме в рамках ЄЕП".

"Теоретично для України можна зробити виключення і скасувати митні збори вже на етапі МС, але тільки ЄЕП вирішує ключові для України питання: зниження транспортних тарифів, доступ до енергоносіїв і, що особливо важливо для багатьох українців, вирішення проблем ваших трудових мігрантів", - заявив Глазьєв.

Він також зазначив, що документи, ратифіковані Україною в 2004 році по ЄЕП, "не повною мірою відповідають тому, що країни мають в розпорядженні сьогодні".

"Первинний пакет по ЄЕП сильно трансформувався, тому Україні, по суті, доведеться наново починати процес приєднання. Але хочу зазначити, що МС - це форма інтеграції, яка досить зобов'язує. Обмовки на кшталт "ми приєднуємося тільки в тій частині, яка не суперечить українській Конституції", так само як і інші туманні обмеження, які Україна любила декларувати раніше, в даному випадку працювати не будуть", - заявив він.

Глазьєв також зазначив, що теоретично Україна може створити зону вільної торгівлі з Євросоюзом, а потім ініціює вступ в МС, але ЄС цього не дозволить. "Теоретично Київ і потім зможе до нас приєднатися, але фактично Євросоюз не дозволить цього зробити. Для нас це очевидно - ми ж бачимо, який тиск йде з боку ЄС. Крім того, в цьому випадку нам потрібно буде провести уніфікацію торгових режимів, так що ми запропонуємо ЄС розповсюдити українську угоду про зону вільної торгівлі на усі 4 держави", - сказав він.

Глазьєв також зазначив, що Україна так і не пояснила, що мається на увазі під форматом "3+1".

"Жодних пояснень по формату "3+1" не було. Більше того, я можу довести, що досягти прогресу поза Митним союзом буде неможливо. Потенціал зони вільної торгівлі (ЗВТ) для полегшення кооперації повністю вичерпаний. Єдиний варіант - повноцінна участь України в роботі МС. Усі інших формули не мають під собою підґрунтя, і ми проінформували Київ про це", - сказав він.

Як відомо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін є противником створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом. Під час візиту в Київ 12 квітня він в черговий раз заявив, що у разі створення ЗВТ Росія закриє доступ на свій ринок для низки українських товарів.

Натомість Москва пропонує Києву приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Кремлі запевняють, що завдяки Митному союзу Україна зможе отримати близько 100 мільярдів доларів додаткових надходжень до державного бюджету.

Читайте також:

Росія попередила Україну про наслідки дружби з Європою: не можна всидіти на двох стільцях

Кабмін визнав вільну торгівлю з ЄС і союз з Росією несумісними

Ющенко: Митний союз загрожує Україні втратою незалежності

Путіну не вдалося заманити Януковича у Митний союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: