Росія зберігатиме експортну монополію "Газпрому"

РФ також збільшить постачання енергоресурсів в Азію - услід за збільшенням постачань нафти, експорт російського вугілля в Китай найближчим часом може подвоїтися.

Росія розглядає м'яку лібералізацію доступу виробників до газотранспортної системи на внутрішньому ринку, проте питання про відмову від монополії "Газпрому" на експорт газу поки не стоїть.

РФ також збільшить постачання енергоресурсів в Азію - услід за збільшенням постачань нафти, експорт російського вугілля в Китай найближчим часом може подвоїтися і досягне 20 мільйонів тонн в рік, сказав міністр енергетики країни Сергій Шматко.

У вересні віце-прем'єр РФ Ігор Сечін, що відповідає в уряді за промисловість і енергетику, підтримав ідею "Роснефти" самостійно продавати газ в Китай, і аналітики говорили тоді, що знадобиться політичне рішення на вищому рівні, щоб порушити експортну монополію „Газпрому".

Нині "Газпром" має ексклюзивне право на постачання газу за межі митної території Російської федерації, тоді як ціна на газ в Росії істотно нижче, ніж на ринках основних споживачів в країнах Європи і в СНД.

Китай - найбільший у світі споживач твердого палива, який сам робить 2,8 мільярда тонн вугілля щорічно, експортує - 100 мільйонів тонн. У 2009 році Росія збільшила експорт вугілля в Китай у декілька разів - до 10 мільйонів тонн.

Нагадаємо, "Газпром", який поставляє в 27 країн Євросоюзу близько 25% газового імпорту, через різке падіння попиту на газ, викликаного світовою кризою 2008 року, минулого року був вимушений погодитися на знижки на газ, що поставлявся, для ряду європейських споживачів.

Читайте також:

Хорватія відмовилася від поставок російського газу

"Газпром" не переглядатиме контракти з Україною

Китай пророкує обвал долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: