Росія злякалася міжнародного аудиту газових угод з Україною

МЗС Росії виступив проти аудиту Єврокомісією газових угод РФ і України. Російські дипломати заявляють, що угоди гранично ясні і не вимагають зовнішнього аудиту.

Росія вважає неправомірним можливий аудит Європейською комісією україно-російських газових контрактів 2009 року, повідомили у Міністерстві закордонних справ РФ.

Заява МЗС Росії була зроблена у зв'язку з висловлюванням міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського про те, що Єврокомісія могла б здійснити аудит цих угод.

"Будь-які спроби ставити під сумнів згадані російсько-українські домовленості юридично неправомірні. Гранично чіткі правові рамки цього питання не вимагають ніякого "зовнішнього аудиту" і мають бути засвоєні усіма, хто зацікавлений в забезпеченні енергобезпеки Європи", - сказано в повідомленні.

У повідомленні також нагадується, що стосунки між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" в питаннях постачань російського природного газу українським споживачам регулюються чинним контрактом купівлі-продажу природного газу на 2009-2019 роки, укладеним 19 січня 2009 року.

На думку російського МЗС, обов'язковість цього контракту для України підтверджена, зокрема, ратифікацією Верховною Радою угоди між Росією і Україною від 21 квітня 2010 року, відповідно до якого українській стороні надана знижка в розмірі до 100 доларів від ціни, встановленої газовими контрактами 2009 року.

Зовнішньополітичне відомство Росії також нагадує, що під угодою 2010 року стоїть підпис президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, у середу, 7 вересня, Сікорський повідомив про готовність Єврокомісії взяти участь в аудиті газових контрактів, підписаних в 2009 році між Росією і Україною.

Як повідомлялось, на початку серпня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет Міністрів розглядає можливість розірвання газових контрактів, укладених з Росією в 2009 році, в судовому порядку.

Ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 доларів за тисячу "кубів".

Читайте також:

Азаров: газової війни України з Росією не буде

Росія готова судитися з Україною за зрив газових контрактів

Росія вважає газові контракти Тимошенко легітимними

Азаров: Україні не потрібні знижки на російський газ

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: