Росія змушена припинити видобуток на родовищі, яке наполовину забезпечує газом Крим

Росія змушена припинити видобуток на родовищі, яке наполовину забезпечує газом Крим

Фото: УНІАН

Україна подала скаргу проти Росії до міжнародного арбітражу.

Росія зупинить видобуток газу на найбільшому родовищі кримської шельфової зони – Одеському. Це вона повинна зробити через те, що Україна поскаржилася на неї до міжнародного арбітражу ще у вересні 2016 року через спір щодо морського права.

Про це пише РБК із посиланням на джерела у владі. Це родовище забезпечує наполовину потреби анексованого Криму.

Київ звинувачує Росію в тому, що вона "краде природні ресурси" на морському шельфі, що належить Україні.

Позовну заяву України не оприлюднювали, розгляд справи відбувається конфіденційно. Джерела РБК стверджують, щодо Одеського родовища претензії Києва сформульовані таким чином: Росія веде там недозволену господарську діяльність. І припинення видобутку - це тактичний хід, формальний спосіб зняти цю претензію. При цьому питання про повернення Україні контролю над родовищем, за словами джерела, не йдеться.

Припинити видобуток газу на Одеському родовищі пропонує МЗС Росії, яке бере участь в суперечці від імені РФ.

"У МЗС вирішили: якщо ми там (на Одеському родовищі) діяльності не будемо вести, не буде і предмета спору, - пояснює один зі співрозмовників. - Тут немає спору за належністю (родовища), є суперечка з приводу господарської діяльності в морських кордонах України".

Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії 16 вересня 2016 року ("Суперечка, що стосується прав прибережної держави в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці"). Київ вимагає не тільки захисту своїх морських прав, а й відшкодування збитків, зазначалося в повідомленні МЗС України. Суд стосується "незаконного використання ресурсів на шельфах Чорного та Азовського морів, незаконного використання інфраструктури, незаконного видобутку", говорила глава українського "Чорноморнафтогазу" Світлана Нєжнова.

У травні 2017 року Гаазі відбулося перше процедурне слухання. До 19 лютого 2018-го Україна повинна надати до арбітражного трибуналу, що складається з п'яти суддів, "доказову базу" щодо того, як Росія, за версією Києва, "порушує права" України в Чорному морі. Після цього у Москви буде можливість як відповісти на ці факти, так і представити можливі заперечення з приводу юрисдикції трибуналу. Рішення щодо суперечки буде винесено не раніше 2020 року, випливає з процедурного наказу суду.

За словами джерела РБК, Одеське родовище далеко не першорядне питання в цьому процесі, головна тема - це Кримський (Керченський) міст. Українська влада, наприклад, заявляла про свої претензії в зв'язку з обмеженням навігації через Керченську протоку через будівництво моста.

Раніше повідомлялося, що Росія незаконно видобула в анексованому Криму понад 7 мільярдів кубометрів газу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація