Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія змушена відкласти початок будівництва газопроводу до Європи в обхід України

Проект "Північний потік-2" заморозили через зміну законодавства в Данії.

Російська компанія "Газпром" змушена відкласти початок газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2), яким планується транспортувати газ із РФ до Європи в обхід України. Причина – Данія змінює своє законодавство.

Майбутні правки до закону закриють для російського проекту територіальні води Данії. Про це сказав головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії компанії Nord Stream 2 AG Пол Коркоран, пише Platts. Тобто газопровід планованої лінії в 55 млрд кубометрів від Росії до Німеччини повинен бути переміщений за межі територіальних вод Данії.

Тож Росії доведеться змінювати маршрут прокладання майбутнього газопроводу. Відповідно це відтермінує початок будівництва, а також збільшить його вартість.

Розробники законопроекту пояснюють зміни не лише екологічними ризиками, а й питанням національної безпеки. Документ планують ухвалити в листопаді, він набере чинності в січні 2018-го.

Тим часом посол США в Україні Марі Йованович заявила, що газопровід "Північний потік-2", через який планується транспортувати природний газ з Росії в обхід України по дну Балтійського моря, позбавить Україну 2,7 млрд доларів транзитних доходів на рік – 3% ВВП.

Залиште свій коментар

Вибір редакції