Росія змусила Індію доплатити за авіаносець "Адмірал Горшков"

У індійської влади немає альтернативи придбанню російського авіаносця, тому Москва викручує Делі руки. Але ця угода Росії та Індії може стати останньою.

Су-33
Винищувач Су-33 злітає з палуби російського авіаносця "Адмірал Горшков"
Індія все-таки придбає модернізований російський авіаносний крейсер "Адмірал Горшков" за ціною, яка влаштовує Москву.

Російська сторона розраховує, що у серпні буде досягнута остаточна домовленість про виділення додаткових 1,2 мільярдів доларів на добудову авіаносця, який вже був проданий Індії і перейменований на "Вікрамадітью".

Про те, що Індія вирішила повернутися до переговорів з Росією щодо авіаносця, заявив міністр оборони Індії Паллам Ражу.

На думку експертів, індійська влада просто була змушена погодитися на підвищення ціни. Наразі альтернативи придбанню "Адмірала Горшкова" просто немає, оскільки флоту все ж таки потрібний авіаносець.

Угоду про передачу Індії авіаносця "Адмірал Горшков" було укладено в січні 2004 року. Передбачалося, що радянський авіаносний крейсер переобладнають та модернізують.

Початковий контракт був підписаний на суму 616 мільйонів доларів. Ще 730 мільйонів становила вартість розробки 12 винищувачів МІГ-29К і чотирьох МІГ-29КУБ для авіагрупи авіаносця. У 2006 році, коли Індія перерахувала близько 500 мільйонів доларів, російський виконавець замовлення поставив питання про збільшення ціни, посилаючись на недооцінку необхідного обсягу робіт і подорожчання вартості матеріалів.

За даними джерел, ця новина стала шоком для індійської сторони.

"Пройшла ціла серія важких переговорів і зустрічей, в результаті яких Індія оголосила, що готова виділити додатково 500–600 мільйонів доларів. Але ця сума не влаштовувала російську сторону. Таким чином, до сьогоднішнього дня питання про додаткове фінансування контракту залишається неврегульованим", - розповіло близьке до переговорів джерело.

У 2007 році Індія припинила фінансування проекту, тому "Вікрамадітью" росіяни добудовували на свій страх і ризик, сподіваючись, що Делі рано чи пізно погодиться викупити його з новими націнками і накрутками.

В самій Індії точилися суперечки з приводу того, чи потрібно купувати російський авіаносець, який, на думку контрольних органів країни, коштує на 60% дорожче за новий. Але уряд вирішив продовжити переговори з Росією.

Московські експерти одностайні в тому, що Індія поставлена в безвихідне положення і Делі доведеться піти на додаткові витрати.

"Індія загнана в кут, і сьогодні це єдина причина, чому її власті погодилися на продовження переговорів з приводу ціни. Хоча Москва запропонувала товар, якого, по суті, у неї немає, Делі неможливо від нього відмовитися – індуси дуже глибоко втягнулися в цей проект. Але радіти передчасно – може виявитися, що для Росії такий великий контракт з Індією може стати останнім. Індійці нам потім все це пригадають і двічі на одні граблі наступати не будуть", - пояснив завідувач інформаційно-аналітичним відділом Інституту політичного і військового аналізу Олександр Храмчихин.

Індія одна з найбільших країн-імпортерів російського озброєння, зокрема військових кораблів і підводних човнів. Так, найближчим часом Індії буде передана в лізинг російський атомний підводний човен "Нерпа". А два тижні тому індійці спустили на воду власну субмарину, побудовану за участю російських фахівців. Проте на цей човен ще чекають три роки випробувань.

Читайте також:

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Індія завершила створення "ядерної тріади"

Росія продавала Індії браковані ракети

Росія будує ракетно-ядерний флот для нащадків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: