Росія знову лякає ЄС, що Україна нібито не зможе розрахуватися за газ

Путін проінформував прем'єр-міністра Швеції про можливі проблеми України з оплатою російського газу.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін 1 листопада проінформував в телефонній розмові прем'єр-міністра Швеції, країни, що головує в ЄС, про проблеми України з оплатою російського газу і його транзиту європейським споживачам.

Глава уряду Швеції пообіцяв довести стурбованість Росії до відома Єврокомісії.

"Під час бесіди Володимир Путін акцентував увагу керівництва ЄС на інформацію, що надходить, у тому числі по офіційних каналах з Києва, сигнали про можливі проблеми з оплатою поставок російського газу", - повідомив представник прес-служби уряду РФ.

У результаті цього, як підкреслив Путін, "можуть виникнути проблеми з транзитом російського газу через територію України, призначеного європейським споживачам", повідомили в прес-службі уряду.

Зі свого боку, прем'єр-міністр Швеції пообіцяв довести зміст бесіди зі своїм російським колегою до відома Єврокомісії, відзначили в прес-службі.

Телефонна розмова Путіна і прем'єр-міністра Швеції відбувся в рамках діалогу з керівництвом ЄС, який передбачає взаємний обмін інформацією з актуальних проблем, у тому числі в енергетичній сфері.

Нагадаємо, 1 січня 2010 року Росія може поставити перед Україною питання про сплату штрафних санкцій за недобір газу. Про це заявив заступник голови Державної думи РФ Валерій Язєв.

"Україна не вибирає законтрактовані об'єми газу. Згідно з контрактом, вона зобов'язана була купувати певні об'єми газу, а саме не менше 80% від законтрактованих об'ємів. Якщо вона йде ще нижче, то повинна платити за це штраф", - наголосив російський політик.

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що наступного року в газових відносинах України та Росії не буде жодних ускладнень. Пізніше прем'єр запевнила, що наступного року Україна скоротить обсяги закупівлі російського газу.

Читайте також:

Росія погрожує Україні штрафами та новою "газовою війною"

Борги за газ в Україні сягнули майже 3 мільярдів гривень

"Газпром" не дозволить Україні економити на газі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: