Росія зробить Україні знижку на газ в обмін на газову трубу

Поки газова труба залишається у власності України, ніяких гарантій спокійного транзиту для РФ не буде, наголошує російський експерт.

Подальше зниження ціни на газ для України можливе при передачі під контроль "Газпрому" української газотранспортної системи. Таку думку висловив генеральний директор російського Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов.

"Зараз Україна хоче нову знижку на газ. Виникає питання – "за що?". Єдиним елементом платежу, на мій погляд, може виступати контроль над ГТС України", - сказав російський експерт.

На його думку, питання зниження ціни на газ у будь-якому разі вирішуватиметься комплексно.

"Кажучи про ціну на газ, завжди треба думати, що буде з ГТС України в майбутньому", - сказав він. Експерт додав, що переговори про створення спільного підприємства ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" поки що нічим не завершилися.

На його думку, для України створення якоїсь інтеграційної моделі вигідно, оскільки у разі будівництва газогону "Південний потік" українська транзитна труба буде не потрібна.

"Це найбільш вигідне обопільне рішення і для Росії. Будівництво "Південного потоку" досить дороге, і виникають сумніви, чи буде цей проект економічно вигідний. Україна у такому разі збереже свої транзитні можливості. Але поки труба залишається у власності України і зберігає монополію, ніяких гарантій спокійного транзиту для РФ не буде", - вважає Симонов.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров раніше заявив, що Україна планує переглянути формулу ціни газу в міжурядових угодах, щоб знизити вартість палива на третину. "Нафтогаз" обіцяє натомість збільшити закупівлі газу у "Газпрому" і створити з ним СП на вигідних для російської монополії умовах.

Читайте також:

Україна просить Росію знизити ціну на газ на третину

Кабмін збирається переписати газову угоду з Росією

"Нафтогаз" сподівається відсудити газ у RosUkrEnergo

Ющенко: газові домовленості зробили Україну російською колонією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: